«Народний Контроль» вимагає справедливого вироку для чиновника, який на смерть збив підлітка


Десять місяців тому на околиці районного містечка Шумськ на Тернопільщині трапилася жахлива аварія. Позашляховик на великій швидкості наїхав на двох підлітків, які йшли обабіч дороги. Водій утік з місця ДТП. 15-річна дівчинка дивом залишилася  жива, а 17-річний хлопець загинув на місці.

Сьогодні ж активісти, депутати «Народного контролю» вимагають справедливого вироку для злочинця.

«Водій вийшов із машини, глянув на дітей – і поїхав геть»

Очевидець трагедії – шумчанин Ігор Мандзій увечері на Водохреща повертався  додому. Ішов узбіччям дороги,  коли  почув сильний удар і побачив, як зупинився позашляховик.

«Після удару автомобіль почало заносити. З машини вийшов чоловік,  але потім сів назад в авто і поїхав у бік Кременця», – пригадує  Ігор Мандзій.

Чоловік побачив на обочині непритомну дівчину, а згодом і хлопця. Одразу побіг до сусідніх хат кликати на допомогу. Відгукнувся шумчанин Петро, який викликав «швидку» і міліцію.

«Хлопець без свідомості лежав під сусідським плотом. А дівчина на краю дороги. Потім вона прийшла до тями і підповзла до хлопчика та почала кликати на допомогу. За кілька хвилин приїхала «швидка», потім вже і працівники поліції», – додає Петро.

Сама потерпіла, 15-річна Ірина Швець, лише частково пригадує той трагічний вечір.

«Мій друг Юра захотів прогулятися увечері. Ми зустрілися біля мого дому. Хотіли посидіти на лавочці на зупинці. Оскільки там вже сиділа якась пара, ми пішли далі… А за кілька кроків на нас чекала біда», – розповідає дівчина. Самого удару Ірина не пам’ятає, каже що моментально втратила свідомість.

«Отямилася від холоду, дуже боліло все тіло. Доповзла до Юри, почала його піднімати,  перевернула і побачила кров.  Почала кричати, що необхідно їхати в лікарню. А потім знову втратила свідомість», – додає Ірина.

Володимир Ящук в аварії втратив єдиного сина. Чоловік розповідає, що винуватець ДТП  намагався зв’язатися з ним, щоб попросити пробачення. Проте Володимир переконаний, єдино можливе рішення у цій справі – справедливий вирок суду.

«Завдання «Народного контролю» – домогтися об’єктивного розслідування»

Автомобіль, на якому було скоєно ДТП, правоохоронці знайшли одразу. Офіційно він  належить дружині директора Кременецького районного лісового господарства Сергія Барана. Він, до речі, переконував, що за кермом того трагічного вечора була саме його вагітна жінка. Утім, за словами свідків, чиновник сам кермував авто,  перед цим добряче випивши у барах Шумська.

Врешті із вимогою об’єктивного розслідування до керівника ГУ МВС Тернопільської області Олександра Богомола звернувся  народний депутат України, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Моє завдання, як народного депутата, і завдання «Народного контролю» простежити, щоби справу об’єктивно розслідували. Ми маємо чимало прикладів, коли по дорозі до суду губилися експертизи, змінювалися покази… Згодом покидьків, які п’яними за кермом збивають дітей на смерть, суди виправдовували через відсутність доказової бази. Наше завдання  – не допустити цього», – аргументував своє рішення втрутитися у справу народний депутат.

На його переконання, лише тоді, коли винуватець у смерті хлопця отримає заслужене покарання, можна буде вважати, що правоохоронці  ретельно виконали свою роботу.

Урешті через 10 місяців після трагедії слідство таки довело: за кермом позашляховика перебував особисто начальник лісгоспу Сергій Баран.

Адвокати намагаються зробити винними… дітей

Зараз справу передали до суду. Сергія Барана звинувачують двома статтями ККУ – ст. 286, ч. 2 (порушення правил безпеки дорожнього руху, які спричинили смерть потерпілого)  та ст.135, ч. 1( Свідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані).

Втім родичі потерпілих підозрюють, що чиновник зможе уникнути відповідальності.

«Я з острахом чекаю судового засідання. Правоохоронці провели слідчі дії і написали, що діти рухалися по проїжджій частині дороги. Проте подруга мого сина, яка вижила, стверджує, що вони йшли узбіччям. Адвокати хочуть зробити винними дітей, щоб Баран міг вийти сухим з води», –  припускає батько загиблого хлопця Володимир Ящук.

Відтак «Народний контроль» бере цю справу під свій нагляд, активісти і журналісти ходитимуть на усі засідання, аби не допустити, щоб винуватець трагедії опинився на свободі.

 

Коментарі вимкнені.