Депутати проігнорували толоку, а працівники міськради прийшли „добровільно-примусово”

Замість депутатів на толоку в парк ім. Т.Шевченка прийшли працівники міськради. Приблизно сотня осіб – із різних відділів та управлінь мерії та комунальних служб прибирали острівець в парку у суботу, 30 липня.

Люди збираються на 10 год. Усі – в джинсах або спортивних костюмах та кросівках. В декого в руках – рукавиці. Поруч із острівцем стоять і працівники управління парків та комунальних структур. Більшість із них – в зелених „робах”, гумаках і з граблями в руках, – пише газета “20 хвилин”.

– Роздайте рукавиці та пакети для сміття, – говорять люди.

Коли, врешті, інвентар роздали, вони взялися за роботу: збирали пластикові пляшки та інше сміття на острівці. Натомість чоловіки взялися за граблі та вигромаджували з берегів осушеної водойми поламане гілля та сміття. Комунальникам дісталася чи не найважча робота – викидати каміння та бетонні конструкції з берега. Паралельно екскаватор викидав намул із дна водойми.

 

Прийшли „добровільно-примусово”

 

Працівники міськради зізнавалися, що неохоче ішли в суботу на толоку, оскільки мали роботу і вдома.

 

– Я навіть сподівалася, що сьогодні буде дощ і прибирання перенесуть, – каже одна з працівниць мерії. – Взяла рукавиці. А тут ще й гумаки треба! Болото скрізь…

 

Нагадаємо, напередодні на сайті міськради був анонс, що на толоку в парк вийдуть депутати міськради. Натомість зібрали начальників відділів, управлінь і їхніх працівників. Самих депутатів було декілька.

 

– Добре, хоч трохи є. На сесії я запрошував усіх депутатів узяти участь у прибиранні парку, – каже мер Сергій Надал. – Але це ж депутати… Щодо працівників міськради, то так, було розпорядження, щоб вони вийшли сьогодні на толоку. В усі роки проводили толоки. Завжди були задоволені і незадоволені від цього. Я прекрасно розумію, що субота – вихідний день і багато хто розраховував щось робити вдома. Але до Дня міста треба забути про вихідні, щоб прибрати Тернопіль і провести святкування якісно. Тоді можна відпочивати.

 

Суботня толока, за словами, мера – не остання. Такі планують проводити мало не щотижня.

 

– Ми нічого нового не придумали. Толоки завжди були традиційними. Людям потрібен чийсь приклад, – додає мер. – Дуже багато тернополян готові брати сапу, лопату чи граблі і йти прибирати якусь територію. Але вони мають бачити, що це комусь потрібно і дасть результат.

 

Прибирали до чемпіонату і Дня міста

 

Для прибирання вибрали саме парк ім. Т. Шевченка, оскільки в ньому буде проходити чемпіонат з водно-моторного спорту. Тобто, в цьому парку буде найбільше туристів, пояснює пан Надал.

 

– Будуть 60 осіб з іноземних делегацій. На острівці облаштуютьVIP-зону – для цих гостей, мерів міст-побратимів, – продовжує мер. – Організатори розраховують, що буде близько 50-ти тисяч глядачів. Тому паркову зону треба прибирати вже.

 

До слова, на суботню толоку мер прийшов у діловому костюмі. Пояснив, що також мав прибирати парк, але плани змінилися.

 

– Сьогодні (у суботу – прим.ред.) відзначають 80-ліття отця-митрата Михаїла Шевчишина. Він – священник церкви Успіння Пресвятої Богородиці. На 11 год там заплановані урочистості, – пояснює Сергій Надал. – Тому ми вирішили, що цього разу на толоці з людьми будуть працювати мої заступники, а на наступній уже буду і я.

Фото “20 хвилин”

 

Коментарі вимкнені.