Донецькі яйця витісняють тернопільські

Я зовсім не проти того всього, що стосується Донецька, Дніпропетровська й лежить у нас на прилавках. Навпаки — тільки «за». За те, щоб привозили до нас високоякісні товари й продукти, яких самі не виробляємо. Ми везтимемо туди свої. Такий обмін цікавий, корисний, а головне — вигідний обом сторонам, що торгують, і покупцям. Але якщо бачу в магазинах Тернополя… яйця з Донецька, виникає логічне запитання: навіщо вони нам?

На полицях одного з магазинів обласного центру вже кілька тижнів торгують яйцями, проштампованими «С1 Донецкая ПФ». Обслуговуючий персонал магазину добросовісно перебирає лотки, відкладає потріскані яйця, побиті, з яких виглядає жовте око невідомої свіжості. Воно й не дивно: для такого делікатного продукту подолати не одну сотню кілометрів — схоже на смерть. Врахуйте те, що вони й на птахофабриці могли затриматись, і в дорозі… На запитання, чому не тернопільськими яйцями торгують, працівник магазину відповів, що наша птахофабрика їх не виробляє, тож змушені завозити з інших областей.

— У нашій області є три птахофабрики, які виробляють курячі яйця, — каже заступник начальника обласного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Васильович Кічак. — Курей-несучок вирощують у Тернополі, Чорткові, Теребовлі. Торік цієї птиці було в області 478,4 тисячі голів, що на десять відсотків більше, як у попередньому.

Тільки в 2009 році на Тернопіллі отримали 352 млн. штук яєць, торік — 369,8 млн. Якщо порахувати, то приблизно на одного мешканця краю (і наймолодшого, і найстаршого) мали 370 яєць. Причому наші птахофабрики нарощують виробництво. Так, в області середня несучість курки торік становила 247 яєць, що майже на чотири відсотки більше, як у попередньому. Найбільші «трудівниці» — кури Тернопільської птахофабрики: 67,8 млн. яєць дали в 2010-му.

— В Україні ми споживаємо в середньому 22 яйця на місяць, у світі цей показник — 26—28 і з кожним роком він росте, — каже фінансовий директор Тернопільської птахофабрики Наталя Володимирівна Дідух. — Адже яйце — це не тільки природний білок, а й важливі для нашого організму енергетично багаті речовини. Наше підприємство готове повністю забезпечити потреби торгівлі краю в курячих яйцях, більше того, плануємо й надалі нарощувати їх виробництво. Причому ми пропонуємо мешканцям Тернопілля винятково свіжі яйця: дво-, триденні. Нині ж ми продаємо продукцію в інших областях — Львові, Луцьку, Рівному, навіть у Закарпатті, яке надає перевагу саме нашим високоякісним курячими яйцям. Адже ми не використовуємо для відгодівлі птиці ані антибіотиків, ані шкідливих для людського організму речовин. Годуємо зерновими, даємо мікроелементи, вітамінні добавки.

Термін придатності до споживання будь-якого яйця не перевищує 25 днів. Може, щотритижні їх везуть з Донецька? Чи в магазинах, які беруться торгувати яйцями, завезеними з другого кінця держави, не дуже переймаються подібними «деталями»? Вибір повинен зробити покупець: якщо купує, виходить, солідарний з позицією магазину.

Валентина БАЦА.

«Вільне життя плюс»

Коментарі вимкнені.