Майже 1600 підприємств Тернопільщини скористались пільгами

За результатами проведеного аналізу поданої звітності за 9 місяців 2011 року суб’єктами господарювання отримано податкові пільги з податку на прибуток в сумі 71,3 млн. грн., а скористались цими пільгами 1593 суб’єкти господарювання.

Найбільшу питому вагу за видами пільг в загальній сумі займають:

– пільга щодо  звiльнення вiд оподаткування прибутку видавництв, видавничих органiзацiй, пiдприємств полiграфiї, отриманий ними вiд дiяльностi з виготовлення на територiї України книжкової продукцiї, крiм продукцiї еротичного характеру (сума пільги склала 4,9 млн. грн.);

– пільга щодо включення суми вiд’ємного значення об’єкту оподаткування звітного податкового року до складу витрат першого календарного кварталу наступного податкового року (13,2 млн. грн.).

Варто зазначити що в 4 підприємств, які залучили до трудової діяльності інвалідів, сума прибутку, звільненого від оподаткування, склала 46,1 тис. грн.

Податковим кодексом України передбачено «податкові канікули» до певної категорії підприємств. Так, за результатами діяльності за 2-3 квартали 2011 року цим правом скористались 11 суб’єктів господарської діяльності та отримали пільгу з податку на прибуток в сумі 180,2 тис. грн.

Також правом на тимчасове звільнення від оподаткування, передбачене розділом ХХ Податкового кодексу, скористались: одне підприємство, що відноситься до легкої промисловості (отримало пільгу по податку на прибуток в сумі 210,8 тис. грн.), 2 підприємства, що працюють в галузi електроенергетики (продаж електричної енергiї, виробленої з вiдновлювальних джерел енергії – сума пільги склала  163,04 тис. грн.), одне підприємство, що здійснює діяльність в галузi машинобудування для агропромислового комплексу (отримало пільгу в сумі  258,7 тис. грн.), а також одне підприємство, що  виробляє (продає) бiопаливо (сума пільги склала  9,7 тис. грн.).

Крім того, Податковим кодексом України передбачено звільнення від оподаткування доходів неприбуткових організацій. Станом на 1 листопада 2011 року в Тернопільській області було зареєстровано 5407 неприбуткових установ і організацій, що становить 28 % від загальної кількості зареєстрованих платників податків.

Як показує звітність, подана за 9 місяців 2011 року, у 1539 неприбуткових організацій звільнено від оподаткування доходи в сумі 50,0 млн. грн.

 

За матеріалами відділу адміністрування податку на прибуток ДПА в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.