Матюки, трембіту, танець черепах витримала цьогоріч сцена фестивалю “Захід-2011”

Саме таку відстань від сцени до публіки через парапети перескочив гітарист гурту "Димна суміш" на фестивалі "Захід-2011"

Шалене свято музики під назвою «ІІІ Всеукраїнський фестиваль Захід» прогриміло в с.Родатичі, що на Львівщині. Кілька тисяч не байдужих до альтернативної музики меломанів зібрались 19-21 серпня, щоб відпочити та «відірватися» разом зі своїми улюбленцями. А музики тут було досхочу: близько 35 гуртів з України та два з Білорусії, як мінімум по 10 годин в день, не давали можливості перепочити шаленим фанам своїми ритмами.

Незважаючи на деякі прорахунки людей, що відповідали за платне наметове містечко та комфортні умови для відвідувачів, фестиваль вдався на славу.

Через парапети «полетів» до глядачів

Приємним є той факт, що відкривали «Захід-2011» найдосвідченіші гості фестивалю – тернопільський гурт «Nameless». І хоча згідно програми фесту, розпочинали «велику» сцену виступами менш відомих та «розкручених» гуртів, проте кожен з них віддався публіці на всі 100%. Хоча були і різноманітні казуси на сцені. Наприклад, тернополяни «ТПВГ» виступали без басиста. А вокаліст гурту «К402» під час виступу був доволі дивним, частково пригальмованим, та здається, надто розслабленим, і тому запам’ятався багатьом своєю поведінкою. А от колектив «На відміну від» отримав відгуки, як чи не найвульгарніший гурт фестивалю «Захід-2011», оскільки відкрито та непомірно вживав нецензурну лексику у своїх піснях. На противагу цьому виступу, лідер «Оратанії» в пісні про купальники пропускав «нехороші слова». Також, пам’ятатимуть любителі «потусити» під самою сценою стрибок гітариста «Димної суміші» в публіку. Ще б пак. Між сценою, та фанами, на відстані як мінімум чотирьох метрів, стояли парапети, на котрі запросто міг впасти гітарист. Тому свідкам цього «польоту» явно на якусь мить серце ладне було спинитися. Правда, обійшлося все щасливо, ба, соліст навіть просив людей віддати басиста назад, адже виступ продовжувався. Також, тернополяни «Лос колорадос» просили публіку покликати «Ру-слоня», оскільки їхній соліст Руслан десь «загуляв» і не вийшов на сцену.

Тим не менше, вже після першого дня «Заходу-2011» такі гурти, як «Мерва», «Брем стокер», «Квадраджесіма», «Димна суміш» залишили в фанів просто шалену згадку і приємну втому, адже під їх музику мало хто міг стояти без руху. До речі, виступ «Мерви» запам’ятався однією з наймасовіших «стін смерті» на фестивалі «Захід-2011» («Стіна смерті» – це розподіл танцюючих фанатів на дві половинки у вигляді «стінка на стінку» – коли люди вишиковуються у дві шеренги одна навпроти одної, обіймаючи при цьому сусідів руками за талію. У найбільш напружений момент пісні, «стінки» з розгону кидаються одна на одну, зливаючись в суцільне місиво, як молекули в броунівському русі, відштовхуючись один від одного та створюючи своєрідну імітацію танцю-бійки. – Прим.ред.).

«Черепахи» здійняли клуби пилюки

На «Захід-2011» завітав також і тернопільський гурт «Орандж», який був чи не єдиним інді-гуртом на святі, а вже після їх виступу заводити публіку взялись монстри українського панк-року «Оратанія» та «O.Torvald». Але згодом увесь фестиваль поринув у лірику, завдяки чудовому голосу вокалісти гурту «Крихітка» та не меншу якісному виконанню музикантів. Екзотикою вечора став Івано-Франківський гурт «КораЛЛі», котрі грали карпатський рок з використання справжньої трембіти, та, не зважаючи на значне похолодання, не давали глядачам змерзнути завдяки своїй шаленій музиці.

Хедлайнером другого дня фестивалю «Захід-2011» сміливо можна назвати рівненський гурт «ОтВінта», під час виконання яким «Рок-н-ролу для черепах» фанати просто здійняли клуби пилу перед сценою. Сталося це тому, що вони створили наймасовішу «змійку», котра символізувала, власне, цей танець черепах, про який співали зі сцени «жовтокомбінезонники».

Завершували програму другого дня ліричні гурти «Lюк» з харкова та «растамани» «The Вйо». До речі, останні чи не вперше за останні роки діяльності виступали в повному складі.

Андрій Вовк, “Погляд”

Перший день фестивалю “Захід-2011” у фотографіях ТУТ

Інші публікації та фотозвіти “Погляду” на тему “Захід-2011” шукайте ТУТ

-1 thoughts on “Матюки, трембіту, танець черепах витримала цьогоріч сцена фестивалю “Захід-2011”

  • 14:49 | 23.08.2011 о 14:49
    Permalink

    і все було б просто мега, якби не величезна купа рімейків. Лос Колорадос (), Юркеш, От Вінта, МП(!)..etc. Гарні мікси і переспіви народнх пісень ,але ж треба й міру знати)

Коментарі вимкнені.