Особливий день для тернопільських артилеристів

Чотирнадцяту річницю створення ракетних військ та артилерії відзначили тернопільські військові 3 листопада.

В 11-й Тернопільській окремій гвардійській артилерійській бригаді служать 500 артилеристів. У військових рядах є близько 50 жінок. З нагоди професійного свята кращим з них вручили грамоти. На святкування запросили і сивочолих ветеранів, для яких День створення ракетних військ та артилерії – свято, пережите на власному досвіді.

«Ракетні війська та артилерія пройшли шлях від козацьких самострілів та гармат до автоматизованих комплексів та артилерійських систем. Артилерія як окремий рід військ існувала вже за часів козаччини з другої половини 16 століття. Сила артилерії у всі часи її розвитку завжди була і буде в людях, в мужніх воїнах-артилеристах, які покрили себе славою вояк за Батьківщину», – звернувся до присутніх командир 11-ї окремої артилерійської бригади, полковник Сергій Корнійчук.

Для тернопільських артилеристів 3 листопада – особливий день. І не лише через професійне свято. За словами Сергія Корнійчука, тернопільські артилеристи фактично прийняли участь у створенні цього професійного свята. «Наказом Президента воно святкується офіційно з 3 листопада 1997 року. Однак 3 листопада 1943 року в ході наступальної операції за визволення Києва від німецько-фашистських загарбників артилерія зарекомендувала себе як потужна військова сила. Тернопільська бригада в той час одна з перших вийшла на береги Дніпра, за форсування якого сім артилеристів стали героями Радянського Союзу. За відмінні бойові дії під час визволення Києва 6 листопада 1943 року військовій частині присвоєно найменування Київської. Саме тому ми вважаємо себе безпосередніми творцями цього свята», – додав Сергій Корнійчук.

З 14-ю річницею створення ракетних військ та артилерії тернопільських артилеристів привітав заступник міського голови Леонід Бицюра. Від імені очільника міста він вручив військовим картину і подякував за самовіддану працю задля безпеки держави.

«Ви обрали шлях, який вимагає від вас мужності, сили духу. Це шлях, який не можуть обрати звичайні люди. Хочеться вірити в те, що всі ви народилися з певним призначенням. Ваше призначення більше, ніж призначення цивільних людей. Наступного року ми святкуватимемо 70-ту річницю від створення бригади. Хочемо зробити це свято загальноміським. Люди повинні розуміти, особливо у теперішні скрутні часи, яке значення має для країни армія. Вітаю вас з професійним святом, з тим, що у збройних силах сьогодні залишаються кращі представники української нації. Бажаю наснаги, витримки і віри в те, що українська армія займе ту нішу у суспільстві, на яку вона заслуговує», – сказав Леонід Бицюра.

Після всіх урочистостей на військових чекала яскрава концертна програма за участю військового оркестру частини та місцевих співочих колективів.

Коментарі вимкнені.