Під контролем Партії регіонів у Тернополі будуть благодійні внески

Під час засідання тринадцятої сесії Тернопільської міської ради фракція Партії регіонів виступила за максимальне наближення роботи міських комунальних лікарень до потреб тернополян, – повідомляє прес-служба партії.

Зокрема, під час затвердження міською радою нової редакції Статуту Тернопільської комунальної міської лікарні №2 та нової редакції Статуту Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги представники фракції Партії регіонів у Тернопільській міській раді звернули увагу на те, що ці статути передбачають серед джерел формування майна названих медичних  закладів не тільки грошові та матеріальні внески засновників, доходи від послуг, дотації з бюджету, а ще й благодійні внески.

Занепокоєння фракції викликало те, щоб благодійні внески не стали узаконенням оплати хворими свого лікування, яке відповідно до Конституції України має надаватися безоплатно.

В даному випадку сесія міськради затвердила позицію щодо благодійних внесків з боку громадських організацій. Проте, як зазначає голова фракції Партії регіонів у Тернопільській міськраді Василь Лукін, громадськість має знати, як будуть використовуватися ці благодійні внески на комунальні лікарні, і керівники лікарень повинні про це звітувати перед громадськістю.

„Представники Партії регіонів обов’язково будуть слідкувати за використанням благодійних внесків. Відповідно до статі 49 Конституції України,  „держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно”. Міська влада Тернополя зобов’язана забезпечити неухильне виконання цього положення Основного Закону держави”,  – наголошує  Василь Лукін.

Коментарі вимкнені.