Пройшов перший тур голосування за главу УГКЦ: поки що є 5 кандидатів…

На Синоді єпископів Української греко-католицької церкви відбулося перше голосування за кандидатуру нового глави Церкви.

У роботі Синоду, який очолює адміністратор УГКЦ владика Ігор (ВОЗЬНЯК), беруть участь 40 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).

На разі є 5 кандидатів: священик Йосип Милян (де-факто він “керував” УГКЦ під час хвороби Гузара), Богдан Дзюрах, єпископ-помічник Києво-Вишгородський УГКЦ, Ігор Возьняк, Архиєпископ Львівський, Гліб Лончина з діаспори з Великобританії та ректор католицького университету у Львові Борис Гудзяк.

Перше голосування відбулося під час першої сесії Синоду. Зазвичай потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. Як відзначають в УГКЦ, після дванадцятьох безрезультатних голосувань главу Церкви обиратимуть простою більшістю. Коли вимога зменшується до абсолютної більшості, число кандидатів повинне бути зменшено до двох з найбільшою кількістю голосів.

Обраний буде мати два дні, щоб прийняти чи відхилити вибір. Відхилення вибору призведе до втрати цих прав, однак особа може бути переобрана.

“Обраний єпископ надішле власноручного листа до Римського Архиєрея для затвердження виборів. Після отримання затвердження він складає визнання віри й обітницю ревно виконувати свій уряд перед Синодом єпископів, а після проголошення його обрання буде проведено інтронізацію нового глави УГКЦ згідно з приписами літургічних книг, після чого він отримає повні права на свій уряд”, – пояснюють в Департаменті інформації УГКЦ.

Коментарі вимкнені.