Що прийшло на зміну «Дитячому світу» в Україні

Ті, кому за 20, напевне, ще пам’ятають універмаги «Дитячий світ», де, коли б не дефіцит, мало бути згуртоване усе для дитятка. Нині в Україні безліч місць, що торгують дитячим асортиментом, але ціни суттєво різняться.

З початку року на світових біржах ціни на бавовну подорожчали на 40 відсотків. Здорожчання сировини вже на собі відчувають українці. Ціни на одяг невпинно зростають.  Найпроблематичніше стало в Україні купити якісний одяг для дітей, який здебільшого виробляють з бавовни.

«Дітям – найкраще!» Це знайоме з радянських часів гасло українцям зараз обходиться вельми дорого. Через значне здорожчання бавовни на світових ринках, дитячі якісні речі купити в Україні стало проблематично. За найпростішу бавовняну кофтинку просять не менше 100 гривень, фірмова річ обійдеться не менше 300 – 600 гривень. Це при тому, що носитиметься ця кофтинка лише декілька місяців, бо ж діти ростуть швидко. Вітчизняних фабрик в Україні обмаль, тому знайти на магазинних полицях дитячі речі з маркою «Made in Ukraine»  вкрай важко.  Одяг же з синтетичних нафтових волокон, найчастіше китайський імпорт – фахівці не радять купувати. От і доводиться українським мамам ламати голову, де, як і за скільки одягнути свою малечу.

У пошуку знижок

Найпростіший варіант – відвідати з десяток дитячих магазинів, крамниць та бутіків, які прийшли на зміну централізованим універмагам радянської доби.. Однак таке трапляється лишень на сезонних розпродажах та й не в усіх містах України. Здебільшого сезонні знижки практикують великі трендові магазини. Тоді якісну куртку, светр чи спідничку для сина чи доні можна купити на 50-70 відсотків дешевше. Однак через те що навесні доводиться купувати дитячі речі на наступну зиму, то з розміром на «виріст» можна не вгадати.

Ще один варіант зекономити на одягові для дитини – це обмін між знайомими мамами, тітками, подругами, які мають старших дітей. Здебільшого у «спадок» дістаються верхній дитячий одяг – шапки, куртки, штани, які не так часто піддаються пранню і зберегли пристойний вигляд. Колготи, панчохи, білизну, сорочки, легкі светрики таки доведеться докуповувати.  Хоча обмін дехто з матусь і не схвалює це теж неабиякий спосіб поповнити гардероб свого чада без надмірного витрачання грошей.

За новими технологіями

Для сучасних «технологічних» матусь інтернет може виявитися знахідкою для заощадження при купівлі дитячого одягу. В Інтернеті і вибір більший і ціни в середньому на 30 відсотків нижчі, а ніж у крамницях. Вибір дитячих інтернет-магазинів вдосталь. Лишень треба знати, що саме ти хочеш купити своїй дитині і задати правильні параметри. Здебільшого інтерент- магазини публікують великі фотографії дитячих товарів з усіх ракурсів та подають детальний опис. Однак суттєвим недоліком такої купівлі є те, що річ, яку ви купуєте дитині не можна помацати і приміряти. До того ж за доставку товару потрібно буде додатково заплатити до 50 гривень. Тож покупка може виявитися не такою вже й дешевою. Це стосується і купівлі речей через каталоги поштою. До того ж  покупка з каталогу надійде до вас не раніше, а ніж за два –три тижні.

Доставка з Англії

Ольга Литвиненок, мама двох малюків, вже кілька років купує одяг своїм дітям за кордоном, не виїжджаючи з України. «Зазвичай я купую речі дітям в інтернеті. Хоча зараз і там купити щось теж дорого. Тому дивлюсь на іноземних сайтах. Останній раз купила комбінезон сину в Англії. Це мені обійшлося в 600 гривень. Разом з доставкою та 30 відсотковим транспортним збором це виявилося вполовину дешевше, а ніж я б купувала в Україні. Я знайшла людину, яка має там друзів і вони їй пересилають з Англії все що вона замовляє. Так вона мені купила», – розповідає Ольга. Тему подорожчання дитячого одягу зараз жваво обговорюють на інтернет-форумах і. У багатьох серце крається, коли кофтину за 500 гривень малюк безжально замазує кашею чи чорничним соком, або матусю нервує, коли дитя у штанцях за 800 гривень бавиться у пісочниці. Натомість один костюм, радять «досвідчені» мами, таки має бути на «вихід в люди». Для повсякденних ігор і походів у дитсадок підійдуть й недорогі речі, які не шкода буде викинути після кількох випробувань борщем чи кашею.

http://www.dw-world.de

Коментарі вимкнені.