Скандал на українських трасах: водіїв штрафують “липові” даїшники

З приходом курортного сезону на трасах південного напрямку і в Київській області побільшало “липових” даїшників, які незаконно зупиняють водіїв і так само незаконно беруть з них гроші за виміри рівнів токсинів вихлопних газів (СО) і тонування скла.

Одягнені в костюми, що дуже нагадують форму інспектора ДАІ, люди зі смугастими жезлами представляються водіям екологічного патруля (офіційно таких в Україні не існує), пише Сегодня .

Їх побори сягають до півтисячі гривень з кожного. “За останній час до міліції надійшло сотні заяв про те, що шахраї під виглядом борців за чисте повітря незаконно зупиняли автомобілі, – повідомили в Управлінні громадських зв’язків МВС.

“Темно-зеленим жезлом, схожим на справжній, “патруль” гальмує жертву. Шофери ж, особливо іноземці, думають, що це звичайні даїшники – і зупиняються. Обладнання в них у машині, яка теж нагадує авто ДАІ, – тільки на ній смуги не намальовані, а приклеєні (наприклад, за допомогою магнітів) і легко знімаються у разі потреби. До речі, за словами самих “екологів”, вони не зупиняли жезлами автомобілі, а тільки звертали на себе увагу”, – коментують у МВС.

Як розповіло джерело в МВС, всерйоз притиснути “екологічних даїшників” було вирішено після того, як обурені водії стали писати на ім’я міліцейських начальників скарги: мовляв, ваші інспектори відкрито вимагають гроші на дорозі.

“Якщо говорити відверто, то ці липові інспектори вже задовбали – псують нам репутацію. Беруть з водіїв до 500 гривень за нікому не потрібний талон про проходження авто перевірки на вміст СО, переконуючи, що їздити без нього Україною не можна. На це попалося багато білорусів, росіян і молдаван”, – розповіли в центральному апараті МВС.

Один з таких псевдопатрулів був виявлений в Макарівському районі Київської області – це члени якоїсь козацької організації “Екологічна безпека”.

За фактом шахрайства порушено кримінальну справу. Про це розповів начальник прес-служби київської облміліції Микола Жукович.

За його словами, такі патрулі складно притягнути до відповідальності. Потрібно, щоб водії швидко написали скаргу на вимагачів .

Жукович також порадив, якщо водій сумнівається, що перед ним даїшник, варто дзвонити до місцевої ДАІ та запитати, чи працює у них така людина.

Як повідомлялося раніше, даїшникам заборонили зупиняти авто без техталона і з брудними номерами.

Міністерство внутрішніх справ затвердило нову інструкцію діяльності підрозділів ДАІ, в роботу яких ввели ряд нововведень.

Тепер працівники ДАІ не мають права зупиняти автомобілі в разі відсутності талона про проходження державного технічного огляду, а також якщо номерні знаки розміщені в невстановленому місці або забруднені так, що з відстані 20 м неможливо прочитати, що на них написано.

Коментарі вимкнені.