Система «Електронний вступ» не захищена ні інформаційно, ні технічно, – експерт

Спростити процедуру подання документів до приймальних комісій в цьому році має система «Електронний вступ-2011»: абітурієнт подає документи через сайт «Єдине освітнє вікно», а система сама вираховує середній бал атестата і складає рейтинг абітурієнтів.

Однак, хоча міністр освіти і науки нещодавно радив вступникам не поспішати з поданням документів і робити це через Інтернет, незалежні експерти дають протилежну пораду: подавати документи або тільки в паперовому, або і в електронному, і в паперовому вигляді, – пише ZN.UA.

Перший директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Лілія Гриневич вважає, що система недостатньо захищена від фальсифікацій: «Торік у відкритій системі „Конкурс“ були випадки реєстрації неправильних даних. І відповідальність за умисні „помилки“ досі не визначена. А нова система „Електронний вступ“ узагалі не захищена ні інформаційно, ні технічно. Це означає, що вона не зможе забезпечити прозору вступну кампанію».

Крім того, не всі абітурієнти зможуть скористатися системою: частина з них просто не вміє користуватися Інтернетом, до того ж, у сільській місцевості доступ до всесвітньої мережі обмежений.

Також варто зазначити, що наприкінці травня система ще не була апробована у масштабах країни, а за два тижні до початку вступної кампанії лише кожен десятий український ВНЗ був підключений до неї. Втім, 1 липня головний спеціаліст відділу моніторингу вищої освіти Департаменту вищої освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту Алла Рибалко відзвітувала, що до системи «Електронний вступ» підключено майже 90% ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації.

Член комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Леся Оробець зазначила, що «Електронний вступ» не прописаний на законодавчому рівні: «Понад те, документи, внесені в електронному вигляді, не є юридичним документом. З ними не подаси апеляції, не підеш до суду, якщо вас з якоїсь причини просто викинуть зі списку абітурієнтів».


Коментарі вимкнені.