Тернопіль хочуть перетворити на місто незвичайних мистецьких об’єктів

Тернопіль перетвориться на місто незвичайних мистецьких об’єктів. Неординарне – в буденному. Праукраїнська благодійність і європейський прагматизм – саме так позиціонують себе члени Асоціації міських громадських організацій при «Фонді розвитку Тернополя імені Володимира Лучаковського».

За словами її голови Володимира Бурого, Тернопіль за останні кілька років втратив статус міста, проте потенціал його освітян, бізнесменів, творчих особистостей та звичайних мешканців дуже високий. Щоб розвинути місто, зробити його одним з найкрасивіших та найпопулярніших – і не лише в Україні, а й серед Європейських туристичних містечок, –громадські організації об’єднують свої сили.

Володимир Бурий: «Основна мета нашого фонду – це сприяння сталому розвитку міста, збереження його природної, культурної, історичної спадщини, задоволення соціальних, економічних, творчих, культурних та інших інтересів громади Тернополя. Це звучить як загальна фраза, але ми не хочемо працювати в полі, де діють тільки гасла. Ми будемо працювати на фактичних прикладах».

Місто повинно бути таким, яким запам’ятали його з дитинства мешканці. Саме тому першим проектом асоціації став конкурс дитячого малюнку «Місто майбутнього очима дітей», розповідає координатор проекту Катерина Заграбелюк.

Катерина Заграбелюк: «У ньому беруть участь діти від 5 до 17 років, маємо 4 вікові категорії. Роботи ми вже почали збирати. Конкурс ми будемо популяризувати всіма можливими способами – щоб донести до кожного юного тернополянина, який вважає себе творчим, що ми можемо допомогти йому розвинутись. І це основна наша мета».

Заключним етапом конкурсу, каже Катерина Заграбелюк, стане втілення в життя однієї з дитячих намальованих мрій.

Другим проектом, що перетворить місто на незвичний мистецький об’єкт, стане програма «Вуличне візуальне мистецтво», що стартує 13 травня. Головна родзинка проекту, розповідає координатор проекту Юлія Бас, – розмалювати трансформаторні будки практично у кожному мікрорайоні Тернополя.

Юлія Бас, координатор проекту «Вуличне візуальне мистецтво»: «Назва доволі цікава, адже вона передбачає залучення молодих художників. Ми стараємось усіма силами підтримати саме молодь і допомогти їм зробити Тернопіль своїми руками».

Схожі проекти, кажуть члени асоціації, повинні стати поштовхом до реалізації нових творчих ідей. До співпраці запрошують усіх охочих спонсорів, бізнесменів та членів громадських організацій міста, – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.