Тернопільським водіям на замітку: у ДАІ з’явилися нові радари

В Україні ДАІ озброїлись радарними комплексами “Арена”, а водії використовують автомобільні реєстратори для фіксації порушень з боку правоохоронців.

ДАІ почали використовувати новий радарний комплекс “Арена”, на якому висвічується номер автомобіля, час руху, швидкість і все це передається на монітор.

Але тепер прилад фіксує порушення не на самому посту ДАІ, а за кілька кілометрів до нього, то ж після отримання інформації на екран, тут вже тільки штрафують.

Відеокамери радара “Арена” стріляють лазером у спину порушника-автомобіля. Фотофіксація спрацьовує автоматично при перевищенні швидкості. Інформація про порушника передається по радіоканалу на контрольно-пропускний пункт.

Потрапивши в об’єктив реєстратора, система розпізнає номерний знак і за мить знаходить кримінальну біографію авто і водія: викрадення, позбавлення прав, адміністративний арешт. У міліційних базах даних порушника знаходять за кілька секунд.

Вночі прилад дії за допомогою інфрачервоного випромінювання. Одночасно може фіксувати порушення на трьох смугах.

Водії ж у свою чергу користуються радарами-детекторами. Прилад попереджає водія – його автомобіль обстрілюють міліційні радари. У такому випадку можна встигнути скинути швидкість та уникнути штрафу.

Окрім “Арени” ДАІ також використовують послідовника “Візира” – замість радіолокаційного методу труками вимірюють швидкість лазером. Тому у змозі вихоплювати будь-яку машину зі щільного автомобільного потоку.

Посперечатися з Трукамом охочих не багато. У київській області лише один водій вирішив оскаржити в суді результати вимірювання. Програв.

Таких фіксаторів швидкості в Україні 26 до кінця року з’явиться ще сотня. На озброєнні в інспекторів ДАІ ще й нові алкотестери. Прилади на місці визначають рівень алкоголю і роздруковують результати.

У країні також є водії, які називають себе дорожнім патрулем. За їх словами, вони контролюють роботу даішників. Вони вмикають невелику камеру-реєстратор у себе в машині і фіксують усе що відбувається довкола. Прилад записує на карту пам’яті відео та звук. Для водіїв це як доказ провини даішників.

На думку правоохоронців, апаратура дозволяє виключити спірні моменти і безапеляційно, об’єктивно встановити що відбувається.

Ціна таких автомобільних реєстраторів становть від 500 до 3 тисяч гривень. Щороку попит на такі девайси в Україні зростає. Щорічний прирост на продаж такої апаратури – 15-20 відсотків.

Коментарі вимкнені.