Цієї неділі католицький світ відзначатиме Різдво

Цієї неділі католицький світ відзначатиме Різдво. У 145 країнах світу це найважливіше релігійне і державне свято.  Деякі тернополяни народження Христа також відзначатимуть 25 грудня. Незалежно від віросповідання. 
Готуючись до Різдва, кажуть священики, треба помиритися із ближніми, простити всі образи та повернути борги, аби з чистим серцем перед людьми і перед Богом зустріти новонароджене дитятко. У Тернополі в костелі, що на Східному масиві в неділю, 25 грудня, відправлять святкові Служби Божі о 8.30, 10.00, 11.30 та 18 годинах.
24 грудня у католиків всього світу переддень Різдва Христового – Святвечір. Існує традиція в день Святого вечора не їсти до настання темряви – в спогад про Віфлеємську зірку, яка сповістила волхвів і пастухів про народження сина Божого. Перш ніж сісти за стіл люди переламують «оплаток», який використовують у Католицькій церкві до таїнства євхаристії, і бажають один одному щасливого і веселого Різдва.

Після Святої вечері католики йдуть до церкви на Пастерку – службу Божу, яку відправляють опівночі. Розбіжності календарів: григоріанського та юліанського призводять до різних дат святкування Різдва Христового, але сутність та дух Різдва залишаться незмінними, наголошують священики.

У костелі, що на Східному масиві Тернополя Пастерську Службу відправлять двадцять четвертого грудня о двадцять третій годині. А безпосереднє святкування Різва у костелі розпочнеться вже в неділю, двадцять п’ятого грудня, о 8.30 – Служба Божа польською мовою, о десятій годині – англійською, об одинадцятій тридцять та вісімнадцятій годинах – українською мовою.

Коментарі вимкнені.