Українська гімназія вперше за свою історію отримала прапор міста

1 вересня урочисто привітати школярів Гімназії імені. І. Франка з Першим дзвоником прийшли батьки, вчителі та представники влади. Від імені міського голови міцних знань та наснаги у навчанні учням на урочистій лінійці побажав Леонід Бицюра.

Крім теплих слів, навчальний заклад отримав і подарунки від міста. На День знань вперше за багаторічну історію гімназії тут здійснили урочистий ритуал вручення прапора Тернополя.

«Бути учнем української гімназії – велика честь, – звернувся до присутніх Леонід Бицюра. – Адже це заклад, який впродовж свого 113-річного існування був справжньою кузнею української інтелігенції. У цих стінах навчалися видатний фізик Олександр Смакула, політичний діяч Ярослав Стецько, реформатор українського театру Лесь Курбас, актор Мар’ян Крушельницький, біохімік Степан Гжицький та багато інших знаних людей. У 1911 році гімназію закінчив патріарх Йосип Сліпий. Більш як 90 гімназистів загинули в боротьбі за Незалежність. Ми пишаємося цими іменами, пишаємося тим, що заклад, який має таку багату історію і заслужену славу, досі відкриває стіни новим учням. Впевнений, що з них в майбутньому теж виростуть великі люди, які своїми знаннями прославлять Тернопіль і Україну».

У День знань для гостей та винуватців свята звучали музичні композиції, показували танцювальні номери, школярі розповідали вірші. Традиційно лунав перший дзвінок. Під час урочистостей заступник міського голови вручив директору гімназії систему караоке. Після звершення свята Леонід Бицюра завітав у перші гімназійні класи. Наймолодші учні закладу отримали в подарунок книжечки про історію Тернополя, які спеціально виготовили до свята Першого дзвоника.

З Українською гімназією імені. І. Франка пов’язані такі імена (додається)

З Тернопільською гімназією ще до відкриття Української пов’язані такі славетні імена, як Іван Пулюй, Іван Горбачевський, Олександр і Володимир Барвінські, Кирило Студенський. Уже в Українській гімназії викладали поет Петро Карманський, психологи Степан Балей та Яким Ярема, математики Мирон Зарицький, Володимир Левицький, Микола Чайковський, фізик Володимир Кучер. Тут здобували освіту патріарх Йосип Сліпий, письменники Володимир Бжицький, Роман Завадович, реформатор театру Лесь Курбас, актор Мар’ян Крушельницький, фізик Олександр Смакула, біохімік Степан Гжицький, громадські та політичні діячі Катерина Зарицька, Михайло Сорока, Ярослав Стецько, Борис Демків, Леся Романчук, Анатолій Кучеренко.

Статус закладу:

  • 1939 р. – школа №1
  • 1941-44 рр. – гімназія
  • 1944-91 рр. – школа №1
  • 1991 р ідо сьогодні – гімназія

 

Коментарі вимкнені.