В Україні бум вакансій: на п’ять місць припадає по два претенденти

Український ринок праці впевнено вибирається з кризи. Експерти стверджують, що влітку 2011 року кількість вакансій значно збільшилась порівняно з минулим роком.

“У червні вакансій стало на 33% більше в порівнянні з травнем. І в чотири рази – в порівнянні з червнем 2010-го”, – розповів Юрій Палийчук, фахівець з досліджень і комунікацій міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Причому, зазначає видання “Сегодня”, ріст йде з початку року. “Кількість вакансій найбільше виросла у банківській сфері (у 3,1 рази), бухгалтерії і фінансах підприємства (у 3 рази), в HR-сфері (у 2,6), фармацевтиці (2,5), IT-технологіях (2,5), логістиці (2,4)”, – розповіла Ольга Климова, менеджер зі зв’язків з громадськістю порталу rabota.ua.

Водночас робочих місць поступово стає більше, ніж працівників. За даними порталу rabotaplus.com.ua, за станом на сьогоднішній день на 20 700 вакансій претендують лише 7,5 тисяч осіб, або 2 людини на 5 місць. До того ж для одного айтішника знайдеться одразу 5 вакансій, для невибагливого студента, який тільки-но починає кар’єру, – аж 13 місць, а от керівникам поки складно: тут на три вакансії – чотири охочих. Втім, рекрутери запевняють, що і на начальників попит зростає, пише видання.

“Найбільшим попитом серед ТОПів – HR-керівники, фіндиректори, керівники підрозділів, причому 80% вакансій пов’язано з розвитком бізнесу, відкриттям нових напрямків”, – розповіла Наталія Лук’яненко, старший консультант компанії Brain Source International.

Щоправда, такий надлишок роботи може пояснюватися ще й тим, що влітку активність працедавців зростає, а потенційних працівників – падає. Багато претендентів планують виходити на нову роботу з осені, з новими силами, а компанії активно шукають співробітників і влітку теж. “Для деяких видів бізнесу літо – період найбільшої активності: пивні компанії, виробництво і продаж напоїв і морозива, турбізнес, сільгосппідприємства”, – продовжила Лук’яненко.

Видання відзначає цікаву деталь: працедавці в середньому готові платити працівникам навіть більше, ніж ті чекають. Скажімо, керівники просять, в середньому по країні, 9 тис. грн, тоді як їм готові платити 10 700, будівельникам готові платити на тисячу гривень більше, 6 тисяч проти 5, – запевняють на порталі rabotaplus.com.ua.

Нагадаємо, за даними офіційної статистики у червні 2011 року в Україні налічувалось 506 тисяч безробітних, більшість з яких мешканці міст (307 тисяч людей).

Коментарі вимкнені.