В Україні “епідемія” міліцейських тортур

kasparov.ru

За минулий рік тортурам у правоохоронних органах в Україні піддалися 800 тисяч людей.

Про це заявив експерт Харківської правозахисної групи Борис Захаров, повідомляє Українська правда з посиланням на “Дзеркало тижня”.

“Ця проблема за розмахом більша, ніж епідемія туберкульозу. На туберкульоз хворіють більше півмільйона, а за минулий рік тортурам піддалися 800 тисяч осіб”, — сказав експерт.

На його думку, головна причина тортур у міліції — необхідність виконувати план розкриття злочинів, поставлений перед правоохоронцями нинішнім міністром МВС.

За допомогою жорстоких знущань можна вибити зізнання в будь-якому злочині, зазначає Захаров.

При цьому, говорить правозахисник, випадки розслідування катувань вкрай рідкісні і то не за статтею 127 Кримінального кодексу (“Заборона тортур”).

“Застосовуються в основному статті 365, 364 (“Зловживання службовим становищем” або “Перевищення службових повноважень”).

“Виходить — якщо трошки побив, це зловживання, а якщо сильно побив, це перевищення”, – розповіла експерт Харківської правозахисної групи Людмила Клочко.

За словами правозахисників, Європейський суд з початку року прийняв 4 рішення, в яких визнав, що держава Україна порушила сттаттю 3 Європейської конвенції з прав людини (“Заборона тортур і жорстокого поводження”).

Сума компенсації потерпілим склала майже 100 тисяч євро, її має відшкодувати держава, а не винні у злочині особи.

Коментарі вимкнені.