Влада взялася за вирішення проблем пайовиків фірми “Будівельник”

Пайовики будівельної фірми “Будівельник” спільно з владою провели першу виїзну нараду безпосередньо на недобудованих будинках та ділянках, де мало б бути житло вкладників. У них чимало запитань до влади, зокрема, як бути з будинками, які мали здати в експлуатацію ще два роки тому. Влада каже: такі наради проводитимуть на кожному з 26 об’єктів і вирішуватимуть, що робити далі.

Представники влади та пайовики будівельної фірми “Будівельник” за спеціальним графіком, який вже затвердили, зустрічаються на кожному недобудованому будинку, чи земельній ділянці. Почали проводити виїздні наради з вулиці Корольова. По кожному об’єкту в мешканців свої запитання до влади. До прикладу, пайовиків будинку на вулиці Корольова, 5 цікавило, чи новобудова не є аварійна, бо спочатку планували 5 поверхів, а збудували 9.

– Влада запропонувала взятися за вирішення цієї проблеми. Ми бачимо єдиний шлях вирішення, знаючи всі проблеми на фірмі “Будівельник” ми готові взяти на себе ношу добудови шляхом створення кооперативів і передачу нам “Будівельником” землі на кооперативи, – розповів ТВ-4 пайовик будівельної фірми “Будівельник” на вулиці Корольова, 5 Юрій ДАРМОГРАЙ.

Мешканці будинку на вулиці Корольова, 3а просили, аби влада посприяла їх вже створеному кооперативу. Люди погоджуються добудовувати за свої гроші, але скаржаться, що мають проблеми із документами.

– Влада говорила, що Ви відкривайте кооперативи. На даний час ми вже створили кооперативи, в нас є свій голова, банківський рахунок все є. Але ми зупинилися на тому, що ми немаємо договору оренди землі. На даний момент лише потрібно, щоб Байківецька сільська рада, міська та обласна рада посприяли Байківецькій селищній раді для того, щоб вона розірвала договір оренди землі з Щепановським. На цьому етапі ми від себе, як кооперативу, максимально все зробили, ми тепер чекаємо, щоб селищна Байківецька рада нам передала в оренду землю, – розповідає пайовик будівельної фірми “Будівельник” на вулиці Корольова, 3А Петро СОЛОДКИЙ .

Селищний голова Байковець пообіцяв мешканцям будинків на вулиці Корольова сприяти в розірванні договору оренди з “Будівельником” та передачі людям землі в оренду.

– Ми мали спілкування з ініціативними групами, ми запрошували їх на сесію, ми обговорили ці питання. Зараз починаємо робити перші кроки, аби зрушити це питання з мертвої точки. Ми будемо проводити ініціювання розірвання договору оренди земельних ділянок. Далі будемо вивчати законодавчо як передавати земельну ділянку в оренду для завершення будівництва будинків, – каже сільський голова с. Байківці Тернопільського району Анатолій КУЛИК .

Представники влади проводитимуть такі наради на кожному з двадцяти шести недобудованих об’єктів. Мешканці просили у влади, щоб на таких нарадах присутніми були й юристи.

– Об’єкти з високим ступенем будівельної готовності ми будемо рекомендувавти дольовикам створювати об’єднання. І домагатися передачі на баланс цих об’єднань незавершених будов і відповідно вирішувати питання закріплення земельних ділянок. Ці організації, які будуть створювати перебираютьна себе права забудівників цих об’єктів і вирішують усі необхідні процедури, щодо завершення і здачі в експлуатацію і оформлення всіхдокументів, – каже заступник начальника управління містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації Володимир ХАРЧЕНКО.

Коментарі вимкнені.