Як Тернопіль Маланку святкував

Погані погодні умови 13 січня не стали на заваді проведення свята «Маланка», яке організувало мистецьке об’єднання «Коза» на території парку ім.Т.Шевченка та  у ресторані «Шинок».

Дія свята розпочалась на території дитячого майданчика  у парку Т.Шевченка, де волонтери організували мистецькі інсталяції. Так всім відомого в народі Дяді Стьопу переоділи в Маланку, а «ракета» перетворилась у справжній витвір мистецтва. Обтягнута тканиною і підсвічена зсередини променями гірлянд вона привертала увагу всіх перехожих. Не оминули метаморфози і качелю «Жирафа», яку обтягнули мішковиною. Дитячий лабіринт послужив площею для розміщення арт-плакатів, які відображали сім смертних гріхів.

Розпочали свято щирі українські господині, одягнені по-національному колоритно. Вони запрошували до частування гарячим пивом, глінтвейном, а згодом і кулішем усіх гостей свята.

Святковий настрій підняли присутнім тернополянам вертепи молодіжних та громадських організацій і, звичайно, переодягнені в жінок парубки Адже таке переодягання є традиційним сааме цього свята. «Маланки» охоче фотографувались з гостями свята і щиро розціловували їх в щоки, залишаючи сліди помади.

На святі Маланки також були представлені вироби з біжутерії та ляльки-мотанки ручної роботи тернопільських майстринь.

Виступи вертепів змінювали запрошені на свято тернопільські гурти. Першими були досвідчені «Nameless». Найбільше овації викликала їхня пісня «Merry Christmas, пацани». Nameless добряче розігріли публіку, яка і без того не бажала сидіти на місці. Відповідно глядачі не сиділи й під ритми гурту «Зефір». Ще більше драйву в залі додала молода група «Алоiзiй Карамболь». Виконуючи пісні в акустичному варіанті, хлопці підняли на ноги до танцю майже увесь зал. Публіка викликала оваціями групу на біс і натхненні емоціями хлопці виконали свою відому і драйвову пісню «Пацани». Приємним сюрпризом для усіх став виступ групи «Мій дотик», яка огорнула «Шинок» романтичною атмосферою ліричних балад. Радували око танцюючі пари та їх поцілунки а вухам було приємно слухати ніжний, мелодійний голос вокалістки гурту…

А тим часом на дворі публіка теж не сумувала. Адже колядки, які тут можна було почути на початку свята Маланки, змінила ритмічна музика від тернопільських DJ’в. Люди не звертали уваги на негоду і весело водили хороводи та танцювали від душі. Незважаючи на побоювання організаторів, свято вдалось на славу.

Андрій Бест. Фото автора

-1 thoughts on “Як Тернопіль Маланку святкував

  • 15:50 | 14.01.2011 о 15:50
    Permalink

    Може хтось записав на відео нову пісню Nameless?

Коментарі вимкнені.