Олександр Богомол: «Під час ведення операції зі штурму вбивці всі правоохоронці були належно екіпіровані»

bogomolСитуацію щодо жахливої трагедії у с. Бабинці Борщівського району, де загинули четверо осіб, двоє з яких – поліцейські, і де ще двоє правоохоронців поранені, спеціально для “Погляду” прокоментував начальник Головного управління національної поліції у Тернопільській області Олександр Богомол, на адресу якого з боку громадських активістів Тернополя нині були звинувачення у халатності ведення цієї опереції.

— Перше повідомлення надійшло вчора біля 21-ої години вечора у Борщівський райвідділ поліції, зокрема жителі с. Бабинці повідомили, що по селі ходить озброєний мисливською рушницею чоловік, погрожуючи застосувати зброю, — розповів Олександр Богомол. — Сюди одразу виїхали двоє поліцейських. Пізніше зловмисник сам передзвонив у поліцію з повідомленням, що вбив свою дружину. На місце події виїхали ще 8 поліцейських. Коли факт убивства підтвердився, за сигналом тривоги задіяли додатково два десятки поліцейських. Всі правоохоронці були належно екіпіровані – зі зброєю, в бронежилетах, у касках. Спочатку чоловік погрожував лише самовбивством, притуляв рушницю до обличчя. Впродовж чотирьох годин з ним намагалися домовитися правоохоронці, його рідна дочка, родичі. Однак, близько 4-ої год. ранку 23 серпня він категорично відмовився йти на компроміс, забарикадувався у підсобному приміщенні, щось на кшталт хліва, і почав стріляти в бік поліцейських. У результаті дріб потрапив в артерію поліцейського, — на жаль, до лікарні живим його не довезли. Після цього було задіяно спецпідрозділ групи швидкого реагування. Коли все було готове до штурму, один поліцейський виглянув з-за рогу, в цю мить у нього поцілив зловмисник, потрапивши кулею трохи вище серця, поряд з пластиною бронежилета. За кілька хвилин правоохоронець помер. Після цього я дав наказ штурмувати вбивцю, незабаром його ліквідували з вогнепальної зброї. При цьому використовувалися лише світлошумові і газові гранати – не бойові.

Зброя, якою користувався зловмисник, зареєстрована на нього. Правоохоронці характеризують його як вельми влучного мисливця.

Масштаби трагедії моторошні: в одного із загиблих поліцейських залишилася вдовою дружина з дитиною, в іншого – дружина вагітна на 3-му місяці…

За словами Олександра Богомола, двоє правоохоронців поранено, один з яких – начальник Борщівського відділу поліції Володимир Горб’як.

– Перед тим, як ми перейшли в активну фазу протидії, я доповів керівництву МВС України про стан справ, зокрема, і про те, що приймаю рішення йти на штурм, – каже Олександр Богомол. – За результатами операції доповів і про трагічні випадки.

Сьогодні в Тернопіль з Києва вирушила комісія МВС України для проведення службового розслідування. Глава Нацполіції Хатія Деканоідзе теж їде у Тернопільську область, аби особисто вивчити ситуацію.

Деталі згодом.

Ірина Юрко.

-1 thoughts on “Олександр Богомол: «Під час ведення операції зі штурму вбивці всі правоохоронці були належно екіпіровані»

Коментарі вимкнені.