Ольга Фреймут зізналась про свою національність

Протягом 27-29 квітня у м. Києві проходить Форум громадських організацій етнічних німців України. Відкриття форуму відбулось в посольстві Німеччини за участю посла Ганса-Юрґена Гаймзьота та керівника Ради німців України Володимира Лейсле. Проте, справжньою несподіванкою була поява відомої телеведучої програм “Ревізор” та “Хто зверху?” – Олі Фреймут.

Під час подіумної дискусії пані Фреймут розповіла, що якщо в пошуковику ввести “Ольга Фреймут” то в біографії буде вказано що Фреймут це псевдонім. Насправді ж це прізвище її бабусі, яка є німкенею за національністю. Ведуча має родину німецького походження в Німеччині та Казахстані. “Я відвідувала сестру моєї бабусі в Казахстані, вона була вислана туди радянською владою. Мене вразив побут та вміння берегти свої традиції. Я дуже вдячна організаторам за те, що запросили мене сьогодні, у нас спільна історія, яку ми не повинні забувати” – сказала Ольга Фреймут.

 

5 фактів про етнічних німців України

  1. До 1939 року на території України проживало близько 880 тисяч німців, за останнім переписом населення зараз їх налічується всього 33 тисячі.
  2. У роки Другої світової війни протягом кількох днів близько 500.000 етнічних німців були депортовані до Сибіру та Казахстану. Вони змушені були перебувати в спецпоселеннях і працювати в трудармії. Майже третина з них загинула.
  3. У 1992 році президент Леонід Кравчук повідомив про готовність прийняти півмільйона українських німців, депортованих з української території в 1941 – 46 роках.
  4. На локальному рівні етнічні німці об’єднані в більш ніж 150 громадських організацій. В 68 населених пунктах працюють Німецькі центри зустрічей, де проводиться викладання німецької мови, історії, культури та реалізуються соціальні проекти.

 

  1. У найближчих планах німецької меншини України – активна участь у розвитку українсько-німецького партнерства, проведення у 2012 році пам’ятних заходів, присвячених 70-річчю трудармії та створення будинку-музею німецьких колоністів XIX ст. у Національному музеї народної архітектури та побуту України (Пирогово).

 

 

Коментарі вимкнені.