Отець Анатолій Зінкевич своє «відлучення» називає промосковською провокацією

Отець Анатолій Зінкевич, інформацію по відлучення якого від Тернопільської єпархії УПЦ КП поширила прес-служба єпархії, сьогодні як ні в чому не бувало брав участь у спільному богослужінні біля пагорбу Слави.

Він також виступив перед громадськістю, критикуючи зокрема той факт, що День перемоги, в який варто б було вшановувати пам’ять полеглих у війні, політики використовують для породження конфліктів.

А ось конфлікту в самій єпархії він вважає промосковською провокацією.

«Це реакція на мою підтримку Чорнобильців, відстоювання Почаївської лаври у русі «Українські святині – українському народові», на те, що я як духівник Українського козацтва в Одесі з козаками перешкоджав відкриттю пам’ятника Катерині. Мене звинувачують у якихось деструктивних діях, але не наводять жодних аргументів. Говорять, ніби я хочу зайняти місце архієрея, але ж це безглузді плітки. Мене навіть не запросили на збори. А на них, на скільки мені відомо, далеко не всі голосували за моє відлучення від єпархії», – розповів журналістам отець Анатолій, коментуючи інформацію прес-служби Тернопільської єпархії УПЦ КП.

За його словами, він учора уже спілкувався на цю тему з патріархом УПЦ КП Святішим Філаретом.

«Реакція патріарха – негативна. Як і всіх архієреї, з якими я спілкувався. Вони вважають витік цієї інформації ганьбою для церкви, це диверсія для дискредитації священнослужителів», – каже отець Анатолій.

За його словами, рішення зборів буде розглянуто на синоді УПЦ КП 13 травня. Анатолій Зінкевич не виключає, що за результатами синоду весь конфлікт з оприлюдненням його в ЗМІ може мати негативні наслідки для єпарха Іова, – пише 0352.com.ua.

-1 thoughts on “Отець Анатолій Зінкевич своє «відлучення» називає промосковською провокацією

Коментарі вимкнені.