Під Тернополем досі небезпечна ситуація

Мабуть, ще багато мешканців Тернопілля, зокрема і жителі села Острів, пам’ятають ту неприємну ситуацію, яка склалась навколо підприємства «Ветсанзавод». Нагадаємо: ще влітку підприємство, яке займалося виробництвом м’ясо-кісткового борошна й мало б утилізувати відходи тваринного походження, не здійснювало переробку майже півроку, а складувало відходи на бетонованій ділянці під відкритим небом. До Держекоінспекції на телефон «гарячої» лінії неодноразово звертались мешканці Острова з проханням щось змінити, адже туші, які розкладались під палючим сонцем, виділяли неприємний запах.

Державна екологічна інспекція в області, починаючи з 04.07.2013 року, постійно здійснювала контроль за діяльністю Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод», що в Острові Тернопільського району. Працівники інспекції під час першої перевірки виявили складування відходів тваринного походження на території підприємства «Укрветсанзавод». На підставі виявлених порушень складено протокол за ч. 1 статті 59 КУпАП. Під час перевірки було виявлено і ряд інших порушень природоохоронного законодавства за ст.ст. 48, ч. 1 ст. 78, 82-1 та ст. 60 КУпАП. За фактом наявних відходів тваринного походження суб’єкту господарювання було видано припис із терміном виконання до 25.10.2013 р. щодо недопущення потрапляння зворотних вод із території Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод» на рельєф місцевості та в річку Серет.

29.10.2013 р. інспектори Державної екологічної інспекції в Тернопільській області провели перевірку виконання припису цього суб’єкта господарювання і встановили, що він не виконаний у повному обсязі. Щодо факту недопущення потрапляння зворотних вод на рельєф місцевості та в Серет з території підприємства жодних дій Тернопільською філією державного підприємства «Укрветсанзавод» не здійснено. На підставі виявленого складено протокол за статтею 188-5 КУпАП. Держекоінспекцією у Тернопільській області за забір води без дозволу на спеціальне водокористування та за викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел без відповідного дозволу підприємству «Ветсанзавод» нараховано збитки на суму 1979,53 грн. Матеріали справи держекоінспекція надіслала до Тернопільської міжрайонної прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Додатково за зверненням жителів села Буцнів Тернопільського району за фактом спалювання відходів кісткового походження Державною екологічною інспекцією в області на відповідальних осіб за вищевказані порушення 30.09.2013 р. та 15.10.2013 р. було складено протоколи за статтею 82 КУпАП за порушення вимог поводження з відходами, – повідомляє прес-служба Держекоінспекції.

Коментарі вимкнені.