Площа Героїв Євромайдану у Тернополі буде!

Зараз в суді вирішують бути чи не бути в Тернополі площі Героїв Євромайдану. Судове засідання в Тернопільському окружному адміністративному суді розпочалося об 11. Прокуратура подала позов до суду на рішення депутатів Тернопільської міськради про перейменування Майдану мистецтв на площу Героїв Євромайдану. Аргументували це тим, що міська влада не провела громадських слухань.

Рішення про те, що в Тернополі буде площа Героїв Євромайдану, в честь людей, які загинули та постраждали під час сутичок у столиці депутати Тернопільської міськради прийняли 23 січня. Відтак, вирішили перейменувати один з центральних майданів, Майдан мистецтв. Таке рішення в суді опротестувала прокуратура. Там вважають, що міська влада до голосування мала провести слухання, аби почути стосовно перейменування Майдану мистецтв думку громади. Сьогодні в Тернопільському окружному адміністративному суді розглядали позов прокуратури. Тим часом ми вирішили запитати тернополян – як ставляться до перейменування майдану Мистецтв на площу Героїв Євромайдану. Людей, які проти цього, ми не знайшли:

– Я позитивно ставлюся до цього. Люди поклали своє життя за нашу свободу. Я думаю, що це найменше, що ми можемо зробити.

– Підтримуємо, однозначно підтримуємо, бо чия кров пролита, то людина має бути увіковічнена в пам’яті свого народу.

– Я за, бо наші хлопці, комусь діти, комусь батьки загинули за наш народ, тому я за.

– Жертви тих людей не всіх прикликали до щирості у відносинах між собою. Не завжди люди задумуються над тим, а все таки якщо це буде назва, то більше людей задумаються. Якщо врахувати кількість тернополян, які стояли і стоять на майдані, підтримали майдані підприємці тернополяни, які підтримали майдан. Це вже думка громадськості. Вони підтримали своїми кроками. не завжди потрібно кричати, яке ми рішення прийняли. Своїми діями людина показує.

Якщо суд скасує рішення сесії міської ради, незабаром депутати знову голосуватимуть за перейменування Майдану мистецтв на площу Героїв Євромайдану, каже міський голова Сергій Надал. Тернополяни вважають, що зібрати підписи на підтримку рішення Тернопільської міськради буде не складно:

– Моя думка, що є більшість, які підтримують цю назву.
– Думаю, що більшість людей позитивно до цього ставляться. Я вважаю, що якщо прикласти зусилля в плані того, щоб зібрати підписи, навіть провести опитування, подати в ту саму прокуратуру може це і по іншому закінчиться. Але якщо врахувати на те, що нас робиться в країні, то не знаю, що з того буде.

ТВ-4

Коментарі вимкнені.