Податківці влаштували маски-шоу, катували працівників та знущалась над вагітною жінкою

Податкова захопила підприємство на Західній Україні, катувала працівників та знущалась на вагітною жінкою.
В Україні ще один скандал із захопленням високоприбуткового підприємства! Щойно закiнчилась історія з перерозподілом власності на заводах мінеральних вод, як податківці взялися за фірму “Мiкоген-Україна”, що на Тернопільщині.

Це найбільше в країні підприємство з виготовлення грибниць та компосту для вирощування шампіньйонів. А що споживання грибів в Україні зростає, то й попит на так званий міцелій, на основі якого й вирощують шампіньйони, неабиякий. За чотири роки завод став лідером в Україні — з виторгом 72 мільйони гривень за 11 місяців минулого року. Тож не дивно, що хтось поклав око на це підприємство i з допомогою податкової хоче його забрати.

21 лютого працівники податкової міліції силою захопили підприємство ТОВ “Мікоген-Україна” в селі Вілія Шумського району. Відтак податківці заклеїли камери спостереження, не випускали працівників цілу добу із підприємства, відчиняли двері сокирами і, сміючись в обличчя персоналу, стверджували: “Нам все одно за це нічого не буде”.

Усе це розповів «Експресу» генеральний директор ТОВ “Мікоген-Україна” Мирослав Загорський, який шокований усім, що відбувається навколо підприємства.

— Пане Мирославе, що ж все-таки сталося на вашому підприємстві?

— Почну з того, що Кременецька податкова проводила на нашому підприємстві позапланову перевірку. Перевірці підлягав 4 квартал 2011 року і три квартали 2012 року. В результаті перевірки податкова вийшла за межі скерування і почала перевіряти всі документи, починаючи з 2011 року, тобто період, який був уже “закритий”. Це було зроблено для того, щоб збільшити суму податкових нарахувань.

— Яким чином?

— Суть у тому, що наша фірма виробляє міцелій компостний – і ми як платники податків занесенi в сільськогосподарську рубрику, тобто перебуваємо на фіксованому сільськогосподарському податку. У всіх країнах світу виготовлення міцелію — вид діяльності, що належить до сільськогосподарського виробництва. Такі підприємства у світі навіть мають податкові преференції.

Наша ж податкова вирішила, що ми не повинні бути в цій податковій групі для сплати єдиного фіксованого сільськогосподарського податку, і донарахувала нам заднім числом ще 16,5 мiльйона гривень податкового боргу.

— А ви вчасно сплачували усі податки і збори?

— За період, який перевіряла Кременецька податкова, ми сплатили 10 мільйонів 91 тисячу гривень податків при обороті підприємства 88 мільйонів гривень. Це дуже велике податкове навантаження, адже ми не відшкодовуємо податок на додану вартість.

Усі гроші до копійки надійшли на рахунок державного казначейства, тому говорити про несплату податків чи занижену податкову ставку — смiшно. Ми платимо.

— Ваше підприємство засноване 2006 року. Раніше податкова мала до вас претензiї?

— Ніколи. Ми щороку здавали податкові декларації і саме з податковою узгоджували формати нашого оподаткування. А сьогодні нарахували підприємству 16,5 мільйона додатково. Якщо так робити — донараховувати заднім числом податки, то ні одне підприємство не витримає такого тиску. Податківці просто вважають так: є корова, яка дає багато молока, і треба корову зарізати, бо вона також має м’ясо. Але ж завтра не буде ні молока, ні м’яса. Це просто знищить весь бізнес!

— Які ваші дії після перевірки податкової?

— На ті дії податкової ми подали апеляцію в обласну податкову. 21 лютого о 15.30 мав бути розгляд нашої апеляції. Нам телефонують зранку 21 лютого і переносять розгляд апеляції на 28 лютого. Того ж дня вранці на підприємство ТОВ “Мікоген-Україна” приїжджає загін податкової міліції у складі 16 осiб, влаштовує “маски-шоу”.

— Що ви маєте на увазі?

— Податкові міліціонери заблоковують підприємство, нікому не дозволяють ні вийти, ні зайти. Я був у відрядженні, на підприємстві перебували працівники, був мій син, який обiймає посаду юрисконсульта. Податківці просили мого сина підписати ухвалу Тернопільського міськрайонного суду, датовану 18 лютого, на підставі якої вони і ввірвалися на підприємство. Син відмовився.

Податкові міліціонери роздягнули його, обшукали, не випускали в туалет, забрали його особистий мобільний телефон. Так само добу вони тримали в заручниках і працівників підприємства — ті в баночки ходили в туалет, а серед них — вагітна жінка! На підприємство приїжджала “швидка”, бо людям стало погано. А щоб події не були записані, податківці позаклеювали камери відеоспостереження.

— Це ніби якийсь сценарій бойовика…

— Це ще не все. Далі податкові міліціонери вийняли більше як 5 тисяч документів підприємства і відмовлялися скласти список того, що забирають. На той час уже приїхали адвокати з Києва і Львова — вони склали список документів, які забирали податківці. Причому 3 тисячі документів жодного стосунку не мають до діяльності фірми чи сплати податків.

Крім того, працівники податкової міліції вилучили гроші з каси підприємства — 4 тисячі гривень. Найгірше те, що вони сміялися в обличчя моїм працівникам і казали: “Нам все одно за це нічого не буде, ви куди хочете скаржтеся”.

— Як ви розцінюєте такі дії податкової?

— Ми розцінюємо це в двох аспектах — або це елемент рейдерського захоплення підприємства, що в Україні поширено, або хочуть підприємство просто зробити банкрутом. У всякому разi “за сценарієм” я чекаю тиску на себе і на свою родину, я думаю, будуть влаштовувати навіть обшук у мене вдома. Можуть мені підкинути навіть зброю чи наркотики.

Скажу так: у нашому підприємстві зацікавлені такі особи, що навіть губернатор на них не має впливу. Бо так не може бути, щоб перша особа області не могла зупинити беззаконня.

— Як відреагував ваш бізнес-партнер з Польщі на останні дії податківців?

— Він шокований, це якийсь театр абсурду. Як пояснити цивілізованим людям, що відбувається? Мій партнер із Польщі ніколи в житті, так само, як і я, з подібним не стикався.

Україна

-1 thoughts on “Податківці влаштували маски-шоу, катували працівників та знущалась над вагітною жінкою

Коментарі вимкнені.