Політики Тернопільщини вимагають скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи

15 травня у Тернополі представники політичних партій Об’єднання «Самопоміч», Громадянська позиція,, ДемАльянс, Сила людей, Українська галицька партія, Аргарна партія, ВО «Свобода», Рух нових сил, разом із активістами ГО «CentreUA», Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», ГО «Автомайдан» закликали Парламент ухвалити в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Всеукраїнська акція “Ні! Виборам за законом Януковича” відбулась 15 травня на центральних площах усіх обласних центрів України, а 17 травня – проходитиме в Києві під Верховною Радою.

Понад 150 учасників акції вимагали скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками (законопроект № 3112-1). Партійці та активісти Тернопільщини вважають, що нові виборчі правила дозволять обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список із людей, що мають довіру.

Партія не гарантуватиме місця у Парламенті тим, хто купить місце у прохідній частину списку, бо порядок проходження залежатиме від виборця. Також у Верховній Раді будуть пропорційно представлені інтереси громадян з усіх регіонів країни.

Партійці зазначили, що минуло 7 місяців з моменту ухвалення виборчої реформи в першому читанні. На сьогодні представники робочої групи з розгляду правок до Виборчого кодексу опрацювали тільки 10% правок відповідно до поданих 4500. Аби вибори в 2019 році відбулись за якісно новою системою, Парламент має терміново доопрацювати та фіналізувати текст кодексу для розгляду в сесійній залі.

Новий закон сприятиме оновленню політичної еліти та впровадженню відповідальної політики. Наступні чергові вибори до Верховної Ради відбудуться восени 2019 року. Фактична виборча кампанія триватиме вже з початку 2019, тож нові правила потрібно приймати до кінця цієї сесії.

Політики Тернопільщини наголошують, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, ухваленої в інтересах та на догоду Віктору Януковичу. Так само варто відмовитись від закритих партійних списків, прохідні місця в яких продаються здебільшого кандидатам з Києва — вони не відстоюють інтереси громадян усієї країни.

Змінити виборчу систему обіцяв Петро Порошенко, коли балотувався на посаду Президента України в 2014 році, кажуть співорганізатори акції. Ухвалити новий виборчий закон з пропорційною системою та відкритими списками також зобов’язалися народні депутати чинного парламенту в Коаліційній угоді.

Щоб нагадати депутатам про їхні зобов’язання, ініціатори акції зареєстрували звернення до Тернопільської облради з проханням обласну раду звернутися до Верховної Ради України з вимогою негайно прийняти в цілому проект Виборчого кодексу (законопроект № 3112-1) та встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

Вже 17 травня на площі Конституції в Києві народні депутати, представники політичних партій, активісти з усієї країни звернуться до Парламенту з вимогою негайного доопрацювання та ухвалення виборчої реформи.

Коментарі вимкнені.