Поруч з маленьким принцом у Тернополі – бій биків та безодня (фото)

Квіти, схожі на цвітну капусту, без пелюсток, в смужечки, крапочки, кучеряві, з рожевими чи пухнастими листками, карликового розміру, усіх відтінків, крім жовтого, чи салатового в червону крапочку, могли бачити усі бажаючі тернополяни в Краєзнавчому музеї. Там кілька днів, уже вдруге, відбувалася виставка місцевого, єдиного на Західній Україні, клубу любителів фіалок «Сенполія-Захід».

Журналіст інтернет-видання «Погляд», яка ніколи раніше особливо не цікавилася вазонами, після відвідин виставкової зали «загорілася» бажанням виростити й собі таку милу, ніжну та приємну на дотик «домашню тваринку» – фіалку. Адже, як розповіли учасниці виставки – з цими квітами можна розмовляти, вони вміють заспокоїти, а ще – мають безмежну кількість форм листків та квітів та широку кольорову гамму на всі смаки.

Схожі на капусту, з чудернацькими, казковими назвами сортів

На другому поверсі у виставковій залі Краєзнавчого музею – дуже світло та тепло, під стінами – столи з квітами, над ними – лампи, лампи, лампи… Фіалок тут стільки, що аж в очах рябить. І це ще при тому, що багато з них напередодні виставки перецвітають вдома, і відповідно, до музею не потрапляють.

Спочатку кидаються у вічі лише ті, котрі мають нестандартні, незвичні для пересічної людини кольори чи форму. Є тут, наприклад, із закрученими в бутон кучерявими пелюсточками, що нагадують мініатюрні качанчики капусти, або навіть цвітну капусту. Далі око вже виловлює фіалки з рожевими листками. Потім – квіти зі смугастими пелюстками. А ще – в малесеньких пластикових горщечках мініатюрні фіалочки. Я спочатку подумала, що це така розсада і вазони ще крихітні, бо юні. Але згодом дізналася, що це карликові сенполії. А тут раптом, серед усіх яскравих квітучих вазонів – один, наче у нього щойно обпали пелюстки

А почитайте лишень, які у них назви: Зелена Лагуна, Біла Королева, Випускниця, Безодня, Літня Ніч, Мулен-Руж, Маленький Принц, Бій Биків, Сашенька, Король Артур, Сахара, Орігамі, Вечірнє Танго, Червоний Тигр, Таємничий Мандрівник, Любий Син, Рожева Пантера, Зефір, Китайські Ліхтарики, Домовичок, Імператор, Писанка…

Однакових колекцій не має ніхто

По той бік столів – четверо жінок. До них і прямую, аби більше дізнатися про всі ті незвичні квіти, котрі я побачила, обійшовши кімнату по колу. Тут є Ткач Наталія, Герасимчук Зоя, Магега Людмила, Смачило Галина. В квартирах цих привітних, усміхнених жінок – по 200-500 сортів сенполій. Займаються колекціонуванням вони від трьох до десяти років.

–          Фіалки і лікують, і заспокоюють нервову систему, – переконана Галина Смачило, – з ними спілкуватися дуже приємно. У мене вдома, крім 350 фіалок, інших вазонів більше навіть нема. І знайомі не дарують.

В Тернополі є дуже багато людей, які уже напівпрофесійно займаються вирощуванням фіалок, але є й багато любителів. Людмила Магега каже, що конкуренції між ними немає, бо як тільки в когось з’являється новий вазон, кожен просить і собі листочок. При чому, однакових колекцій всеодно ні в кого немає, бо фіалки нараховують кілька тисяч сортів, а в кожного колекціонера свій смак. Один любить світлі, інший – темні, кучеряві чи зелені. Кольори коливаються від білого до практично чорного вишневого. Нема серед фіалок лише насичено-жовтих. Жінки показали фотографію жовтої фіалки в каталозі – але квітка має пастельний лимонний відтінок.

Виставка – щоб не лише колекціонери любувалися цвітом

А для чого взагалі проводити такі виставки? Про це «Погляду» розповіла Наталія Ткач, голова клубу «Сенполія-Захід», у колекції якої близько 400 сортів фіалок (200 – мініатюри, 200 – стандартні сорти).

–          Люди роблять виставки не просто, щоб щось продати, а щоб показати ту красу, яка є вдома. Якщо людина має 15-20 фіалок, їй цілком достатньо любуватися. А колекціонери не обмежуються такою кількістю, – пояснює Наталія Ткач. – В нас дуже велика колекція: в когось – 200, в когось – 400, а в когось – 600 сортів. І коли така кількість цвіте тільки для себе, настає момент, коли нецікаво милуватись квітами тільки самому –  хочеться поділитись цією красою з іншими. А показати сенполії у всій красі можливо тільки на виставці.

Колекціонери Тернополя об”єднались у клуб,  щоб демонструвати свої колекційні квіти на виставках, і планують тепер організовувати їх регулярно. Так, вони уже запланували наступне, весняне “дефіле” квітучих фіалок на 7-10 березня.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.