Позаконфесійний конкурс духовно-мистецької творчості у Тернополі може стати міжнародним

Проблеми дітей та молоді у Тернополі з позиції духовності обговорили представники влади, освіти, громадських об’єднань у церкві Матері Божої Неустанної Помочі 22 листопада.

Крім того, відзначили цьогорічних переможців конкурсу духовно-мистецької творчості дітей та молоді імені св. Альфонса де Лігуорі.

Позицію міської ради з приводу розвитку духовності підростаючого покоління висловив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Крім призів переможцям, заступник міського голови представив інноваційні духовно-мистецькі проекти у стратегії розвитку гуманітарної сфери Тернополя.

Зокрема, серед проведених заходів у Тернополі Леонід Бицюра відзначив – Міжнародний фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення», ефективне функціонування на базі педуніверситету лабораторії духовного розвитку людини та проект «Громада і місто» . Серед запланованих заходів – форум розвитку міста Тернополя, на якому одним з пріоритетів буде формування духовності в молодіжному середовищі.

«Тернопіль – центр духовного відродження України. Місто славне своїми традиціями – як національними, так і духовними.

Для нас дуже важливо підтримувати ініціативи всіх релігійних конфесій Тернополя, які переймаються вихованням молодого покоління. Це стосується як освіти, так і інновацій та соціального захисту, – зазначив Леонід Бицюра. – Зараз ми живемо в умовах кризи – не лише економічної, а й кризи цінностей. Тернопіль може стати взірцем формування цінностей, на основі яких має будуватися повноцінна спільнота.

Саме через це значна увага міської ради прикута до співпраці з релігійними конфесіями. Ми готові спільно вирішувати проблеми, пов’язані з духовністю в різноманітних установах за допомогою церкви, громадських та університетських спільнот».

За словами Леоніда Бицюри, наразі міська вдала формує стратегію розвитку міста до 2025 року. Акцент в ній робиться на формуванні особистості як ключового фактора розвитку суспільства в цілому. Відповідно духовність молоді у ній – серед ключових питань.

Конкурс духовно-мистецької творчості дітей та молоді імені св. Альфонса де Лігуорі, завершенням якого і став науково-методичний семінар, проводиться уже четвертий рік поспіль.

Роботи учасників конкурсу з різних країн вражали оригінальністю, щирістю та розмаїттям. Тут можна було побачити фото, картини, вироби зі шкіри, сірників, ікебани на релігійну тематику зроблені дітьми власноруч.

Конкурс, як зазначають організатори, не має конфесійних меж. Завдяки спільному бажанню творити на релігійну тематику він об’єднує щороку представників різних країн і уже претендує на статус міжнародного.

Коментарі вимкнені.