“Правий Сектор” та “Самооборона” звинуватили тернопільських прокурорів у кришуванні високопосадовців

Вранці 23 грудня близько сотні представників «Самооборони», «Правого сектора» та інших громадських організацій Тернопільщини прийшли під стіни обласної прокуратури, аби вимагати розслідування гучних справ та ефективної роботи цієї структури.

Активісти принесли до входу в приміщення прокуратури шини, коктейлі Молотова та макет золотого унітаза. Люди вигукували «Ганьба» та кликали на розмову головного прокурора області Юрія Гулкевича.

–         Революція Гідності відбулася, але досі не покарані представники злочинного режиму, – зазначив керівник «Самооборони Тернопільщини» Іван Ковалик. – Зараз є дуже багато гучних кримінальних справ, які прокуратура чи то через небажання, чи через відсутність фахового досвіду не може довести до суду. Коли справи по простих людях розслідуються швидко і вироки є. То справи чиновників і високопосадовців тягнуться роками і «глушаться».

Протестувальникам запропонували зайти всередину і поспілкуватися з очільником прокуратури у актовому залі. Однак кілька хлопців відмовилися скинути балаклави, тож їх не пропустили всередину. Тому весь натовп повернувся на вулицю. Пан Гулкевич вийшов до людей і спробував відповісти на запитання обурених протестувальників. Тернополяни просили навести лад у лісовому господарстві, із земельними питаннями, зверталися з конкретними справами, які тягнуться багато років, а ще просили з’ясувати, чи дійсно роздають землю учасникам АТО, оскільки щодо цього виникають сумніви.  Однак люди залишилися не задоволені його відповідями.

Юрій Гулкевич зазначив, що згідно змін у законодавстві, прокуратура позбавлена функції нагляду за різного роду суб’єктами. І запевнив, що структура, яку він очолює направила до суду матеріали по кількох високопосадовцях, котрих підозрюють у корупції.

За словами одного із співорганізаторів акції керівника «Правого сектору» на Тернопільщині Василя Лабайчука, цей протест є попереджувальний і люди не пореходять до радикальних дій лишень тому, що зараз в країні війна. Тож попередив працівників прокуратури сумлінно виконувати свою роботу і очищувати область від корупціонерів, крадіїв і хабарників.

 Коментар прес-служба прокуратури області

Сьогодні, 23 грудня 2014 року,    під стінами прокуратури області  зібрались представники «Правого сектора», «Самооборони», ряду інших громадських організацій з побажанням  зустрітись з прокурором області.

Прокурор області  Юрій Гулкевич зустрівся з пікетувальниками біля приміщення прокуратури, пообіцявши, що на їх  конкретні вимоги, викладені у письмовому зверненні  буде надана відповідь у передбачений законом термін.  Звернення представника «Самооборони»  стосувалось кримінальних проваджень, частина яких уже скерована до суду, а  в інших — триває розслідування.   Представники інших організацій не висували конкретних вимог, окрім люстрації відомства.   Прокурор області повідомив мітингувальникам, що люстрація  відбувається у  прокуратурі відповідно до Закону України «Про очищення влади»

На зустрічі з журналістами після пікету  прокурор області наголосив, що будь-яку проблему, можна вирішити у законний спосіб, без емоцій та балаклав, проте деяким  представникам громадськості вигідно показувати не конкретну роботу прокуратури,  а пікети під її стінами.


-1 thoughts on ““Правий Сектор” та “Самооборона” звинуватили тернопільських прокурорів у кришуванні високопосадовців

  • 17:06 | 23.12.2014 о 17:06
    Permalink

    Правий сектор себе скомпроментував. заради кількості людей погодитися співпрацювати з Талововим і іншими пресдо-активістами… стидно. І за Ковалика стидно… я за нього голосував… а він заодно з бандітами…

  • 21:22 | 23.12.2014 о 21:22
    Permalink

    я би на місці прокурора взагалі не виходив до цих самозванців. Хто вони такі? бояться зняти балаклави, прихистили колишніх зеків. пару жіночок взагалі мають славу скандалістів. І це громадськість?

Коментарі вимкнені.