Про «швидку» з Баворова Тернопільського району можна писати сценарій для фільму
Про роботу лікарів створено багато цікавих серіалів, зокрема «Доктор Хаус», «Медики», «Інтерни» та, напевне, ще низку інших. Може, когось вони захоплюють. Але, спілкуючись із медиками Тернопільського району, відчуваю, що, за великого бажання та маючи хоч трохи вільного часу, змогла б написати сценарій набагато цікавішого фільму, де не треба вигадувати неймовірні історії, щоб привернути увагу глядача. Достатньо просто описати те, що насправді відбулося. Там би було чимало трагічних і веселих епізодів, але таке життя: чорна смуга, біла смуга…
Самі медики майже ніколи у своїй роботі не бачать чогось особливого. Тому такі історії замість них розповідають інші люди, ті, що спостерігають ситуацію ніби збоку. Скільки чула історій про фельдшерів зі «швидкої», які в прямому розумінні витягували людей із того світу. Якщо хтось думає, що його горе — це лише його власні проблеми, той глибоко помиляється. Нещодавно мені довелось їхати з лікарем, який у машині щиро молився Богові, щоб вижило хворе немовля. Якось була в церкві, де священик у молитві за здоров’я чітко вимовляв ім’я та прізвище відомого хірурга з Тернопільського району. Коли делікатно запитала отця, чому він називає прізвище, адже достатньо лише імені, бо Бог і так знає, про кого мова, священик відповів, що така воля літньої жінки, яку цей хірург урятував від неминучої смерті й відмовився від матеріальної винагороди. «Якщо так вчинив цей лікар, отче, то тепер я маю, скільки буду жити, давати подячну молитву за його здоров’я», — сказала священику вірянка.
А ще мені розповіли захоплюючу пригоду, як наші рятувальники витягували зі снігового полону «швидку». Медики поїхали на виклик, але на зворотному шляху потрапили під снігопад, тож не змогли добратися до амбулаторії. Звичайно, спочатку всі хвилювалися, але потім розповідали про цей епізод, як про щось комічне. Йдеться про фельдшерів і водіїв «швидкої» з Баворова. За них, напевне, моляться й не раз згадують із вдячністю мешканці 11 сіл Великогаївської об’єднаної територіальної громади, до яких вони приходили чи приїжджали на допомогу. Цим сільським медикам особливо важко працювати, адже їдуть здебільшого до людей старших, з важкими хворобами. Дуже хвилюються, бояться, щоб, бува, не померли. А як радіють, коли рятують людину! Це важко описати, це треба відчути або хоч би побачити самому. Ці люди — безвідмовні, вдень, уночі, за будь-якої погоди мчить «швидка», щоб урятувати життя, доправити у пологовий будинок породіллю. Пацієнти вдячні фельдшерам і водіям «швидкої» медичної допомоги з Баворова — Марії Дерлиці, Любові Мудрій, Руслані Стечишин, Юлії Горбань, Ользі Решнюк, Сергію Березі, Івану Салабаю, Руслану Бучинському, Павлу Хамуляку, Михайлові Мікулі, а також сімейному лікарю Баворівської дільничної лікарні Віталію Дударенку, усім медсестрам, молодшим медсестрам цього закладу. Хай вік ваш буде довгим, здоров’я — міцним, а життя — багатим, сповненим радощів і сонячних днів.
Джерело: Подільське слово
Коментарі вимкнені.