Про Тернопіль подбають на 10-15 років наперед
У Тернополі хочуть створити новий план розвитку міста на найближчі 10-15 років. Для цього у міській раді провели підсумкову науково-практичну конференцію “Громада і місто”, на якій своє бачення, а відтак і проекти майбутнього Тернополя, презентували активісти громадських організацій, духовенства, влади, представники бізнесу і науковці.
– Стратегія міста Тернополя як ви знаєте, вона прийнята досить нормально, гарно, професійно зроблена юсайдом і відповідно вона значить, ну вона бачить реалії 90-х років. Тобто працювалася, опрацьовувалася тоді, коли був стабільний світ фінансовий був, стабільна економіка і все інше. Зараз на жаль це все рушилося і стратегію мусимо, мусимо коригувати, – розповів ТВ-4 координатор проекту-ініціативи “Громада і місто” Ігор КОВАЛИК.
На конференції “Громада і місто” було погоджено, що за новою стратегією Тернопіль розвиватиметься як університетське місто, за умови, якщо влада та виші Тернополя об’єднають свої можливості та напрацювання.
– Зараз тривають науково-практичні конференції в кожному з вузів по напрямках спеціалізації. Зокрема в економічному університеті в напрямку економії, педагогічний університет, там йде екологія, туризм і інші напрямки, медичний університет і технічний університет. Крім цього нам важливо знати думку громадських організацій, нам важливо знати думку молоді, нам важливо знати і врахувати думку духовенства і вже підсумовуючи все це ми можемо, десь на осінь плануємо вийти на прийняття стратегічного плану розвитку нашого міста на довгостроковий період, – каже міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ.
Також у планах влади та координаторів проекту створити в Тернополі міжуніверситетську науково-дослідну лабораторію розвитку міста – колегіальний орган, який займатиметься втіленням напрацьованих проектів.
– Це буде свого роду незалежна організація і майданчик, який дозволить просто реально приймати якісь рішення і впроваджувати не на рік – на два, на три, на десять, так щоб воно було нормально для міста і шоб було прозоро для громади міста, – каже Ігор КОВАЛИК.
“…створити в Тернополі міжуніверситетську науково-дослідну лабораторію розвитку міста – колегіальний орган, який займатиметься втіленням напрацьованих проектів.”
Хто буде втілювати-студенти, які за бабло оцінки купляють???Можливо професура, яка студентам за “гроші” оцінки продає???Так у ВУЗах міста вже давно інтелектом і не пахне, так, суцільна “відбувалівка” та кругообіг бабла по принципу “бабло”-“оцінка”-“бабло”.Про яку науково-дослідну лабораторію може бути мова?!!
Але якщо “…за новою стратегією Тернопіль розвиватиметься як університетське місто…” – тоді куди тисяч 120-150 теперішніх жителів міста дінемо, переселимо на схід України??? Інфраструктура Тернополя не розрахована на університетське місто.А по рівню науково-педагогічних кадрів ми суттєво програємо Львову, який і є університетським містом (в тому числі).
Змагання за науковий потенціал Тернопіль вже програв, як в свій час програв своє місце під “сонцем” промислового виробництва, зруйнувавши всі промислові об”єкти,а також програв на торговій ниві, віддавши “базарну” першість Хмельницькому. Залишилося лише тихенько “провінціалізуватися”…(такий собі галицький п”яничка-інтелігент,який втратив всі шанси,але сам ще в цьому остаточно не переконався)
Пан Ігор КОВАЛИК напевне “не в курсі”, що стратегія розвитку будь-якого міста великою мірою визначається розробленим та затвердженим генпланом міста. Тернопіль такий генплан має.Проте стратегією подальшого розвитку міста як університетського там і не пахне.