Рожеріо Мелло з Бразилії продекламував поему Шевченка “Заповіт” на березі Тернопільського ставу (відео)

Студент Тернопільського педагогічного університету ім. В.Гнатюка Рожеріо Мелло продекламував поему Тараса Григоровича Шевченка “Заповіт” на березі Тернопільського ставу. Це він присвятив усім жертвам війни на Донбасі, тисячам солдатів, які загинули з дня початку цієї війни; тисячам солдатів, які вчинили самогубство з дня початку цієї війни.

  • Цей вірш я присвячую також жертвам Голодомору та людям, яким вдалося вижити; Я присвячую всім людям, які мають віру. Я присвячую всім людям у різних містах Європи, які шанували моє перше проголошення з такою повагою та захопленням! Навіть з португальським акцентом я завжди намагаюся промовляти так, як це б робив Тарас Шевченко: з щирістю, з любов’ю до свого народу і з його душею!  Я присвячую це відео своїм друзям і моїй улюбленій родині. Нехай ви і ваша благословенна сім’я ніколи не відчуватимете недолік їжі та води! – пише чоловік у мережі Фейсбук.

Роджеріо не тільки добре вчився, а й популяризував Україну в Бразилії. За це й отримав подяку від ректора ТНПУ ім. В.Гнатюка Богдана Буяка. Керівник вишу відзначив, що Рожеріо – перший іноземець, який приїхав дійсно вчитися, а не просто отримати диплом.
Рожеріо Мелло – 40 років, він уже має медичну освіту. Досліджуючи ракові захворювання, він шукав у соцмережах українців, які б могли розказати про Чорнобиль. Ще одне захоплення чоловіка – волейбол. Тернопіль для нього  – вже друге українське місто. Спочатку він жив у Запоріжжі, куди приїхав до дівчини. Іноземного студента запросили на навчання у педагогічному університеті.
Тепер Рожеріо планує місяць провести в Бразилії зі своєю родиною, а в жовтні повернеться в Україну,  щоб продовжити навчання і отримати освіту.
Надалі Рожеріо планує викладати англійську, іспанську та  рідкісну мову в Україні – португальську.

Comments are closed.