“Серце кров’ю обливається,” – тернополянка про забудову Співочого поля

В Тернополі у Парку національного відродження напроти Співочого поля розпочато чергове будівництво багатоповерхового будинку. Уже обгородили територію і вирубують багаторічні ялини та берези.
На численні прохання читачів розібратися з проблемою, ми вирушили на місце, де планується будувати багатоповерхівку. І справді, прямо навпроти «співучки» ми побачили велику огорожу та працівників приватної охоронної фірми.
За словами очевидців, паркан довкола уже майже «лисої» території виріс минуло тижня і робітники відразу ж взялися за дерева.
– Падало одне за одним, спочатку берези, а потім і багатолітні ялини, аж серце кров’ю обливалося, – згадує мешканка вулиці Вербицкого 2, пані Леся. – Ми з дочкою часто тут гуляємо, а тепер я чую, що тут буде дев’ятиповерхівка. А враховуючи якими темпами забудовують територію навколо парку, то взагалі не знаю чи залишать тернополянам «Парк Національного відродження».
За час нашого перебування на місці, поруч із новоутвореним будівельним майданчиком зібралося біля десяти молодих мам із дітьми, вони обурливо коментували ситуацію із забудовою парку.
– Я пам’ятаю, коли ще була малою, ми з батьками завжди прогулювалися цією алеєю, – згадує пані Світлана, що мешкає на вулиці Протасевича. – А тепер уже і я із синочком люблю проводити час у парку. Тут щодня багато діток та батьків з колясочками, а що робити, коли тут працюватиме важка техніка, їздитимуть вантажні автомобілі ми переживатимемо за дітей… Цікаво, чи цього хотіла влада, коли давали дозвіл на будівництво?
За коментарем звертаємось в управління житлово-комунального господарства тернопільської міської ради. Вдалося зясувати, що біля парку і справді планують звести черговий будинок. Проте територія площею майже один гектар, на якій будуватимуть, до території парку не належить. Її під забудову виділили ще кілька років тому.
Отже, очікуваний висновок – у всіх «гріхах» винні попередники, але ж проблема є! І сотні молодих батьків, для яких «парк Національного Відродження» є чи не єдиним місцем, де ще можна прогулятися з дітьми і не боятися автомобілів та дихати на повні груди перетворюється у будівельний майданчик, де прогулянки стануть просто небезпечними.

Андрій Вільчинський, Місто

Коментарі вимкнені.