Скандал через смерть військового у Тернополі: чоловік помер через тиждень після мобілізації

Про смерть 35-річного солдата Миколи Ірзайкіна 9 лютого повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал у Facebook. Під дописом мера з’ясувалося, що чоловіка призвали до війська 1 лютого. Люди у коментаріях почали обурюватися.

Смерть військового через 9 днів після мобілізації: позиція ТЦК

У Тернопільському обласному центрі комплектування та соціальної підтримки прокоментували ситуацію.

“Щодо інформації, яка поширюється у місцевих ЗМІ про передчасну смерть військовослужбовця солдата Миколи Ірзайкіна. Солдат Ірзайкін був призваний на військову службу за мобілізацією 01 лютого 2024 року Тернопільським ОМТЦК СП та направлений в навчальний центр, для проходження навчання на посаді курсанта навчального взводу відповідної військової частини”, — розповідають у ТЦК.

Там кажуть, чоловік помер від серцевої недостатності.

“09 лютого 2024 року на імʼя начальника Тернопільського ОМТЦК СП від командування військової частини надійшло повідомлення про смерть солдата Миколи Ірзайкіна внаслідок гострої легеневої — серцевої недостатності, про що було сповіщено родину військовослужбовця.

Нагадуємо, що усі призвані до лав ЗСУ військовослужбовці направляються до навчальних центрів для проходження двомісячного курсу базової військової підготовки, після чого, проходять курс за своєю спеціальністю”, — йдеться у повідомленні.

Однак люди у коментарях звинувачують ТЦК.

“А на що дивилась медкомісія??? Чи опустивши очі підписали??! Скоро на колясках і інвалідів 1 групи будуть воювати…” — пише користувачка Ксенія.

“Це зізнання у злочині, тому що легенево-серцева недостатність розвивається роками і за 8 днів до смерті неможливо не помітити. А це означає, що члени ВЛК свідомо відправили важко хвору людину на полігон. Тобто, вони його вбили”, — пише користувач Олег.

Смерть військового у Тернополі: що відомо про мобілізацію Миколи Ірзайкіна

До мобілізації чоловік працював на підприємстві Schreder в Тернополі.

“Був мобілізований 1 лютого 2024 року (за 1-2 дня до того його “оповістили” на підприємстві і він сходив оновити дані). В той самий день йому дали тільки час зібрати речі. Наступного дня, 1 лютого, він вже був мобілізований”, — написала під дописом про смерть військового користувачка Наталія.

На підприємстві також відреагували на смерть чоловіка. Кажуть, у нього залишилися дружина і діти.

“Ще одна болюча втрата у нашому колективі. Своє життя за волю України віддав наш колега, Микола Ірзайкін. Про чин похорону буде повідомлено додатково. Щирі співчуття дружині, донечкам, усій родині та близьким. Вічна пам’ять воїну”, – написали на сторінці ТОВ “Шредер”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *