Сьогодні тернополяни врятували рибалку на ставі

Сьогодні зранку біля неофіційного пляжу “Циганка”, топився 50-річний рибалка. Його врятували охоронці прилеглих підприємств, застосувавши дві довжелезні драбини. Про це “Погляду” повідомив постійний читач, батько якого долучився до порятунку. 

Як розповідають очевидці, близько 8.00, рибалка пішов під лід в районі тієї частини ставу, яка прилягає до масиву “Новий світ”. Це побачили охоронці КП “Тернопільводоканал” та охоронної фірми поруч. Вони й кинулися рятувати чоловіка, викликали швидку допомогу.

Витягнути рибалку з води змогли завдяки двом драбинам, понад 20 метрів довжиною, по яких долізли до потерпілого.

Очевидці кажуть, що усе зробили дуже оперативно та злагоджено.

Потерпілого доправили у медичний заклад.

Рятувальники нагадують правила безпеки на льоду:

З настанням перших холодів та появою криги на водоймах області запеклі рибалки та любителі «гострих відчуттів» виходять ще на надто тонкий лід забуваючи про елементарні правила безпеки.

Отож, перш ніж ступити на лід, необхідно дізнатись про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина його може бути різною. У гирлах річок та приток міцність криги послаблена течією.

Міцність льоду можна частково визначити візуально, а саме: лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду.

Необхідно пам’ятати, що на водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 градусів)

 для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7см;

– для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5м).

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Якщо ви помітили що лід недостатньо міцний, то необхідно припинити рух і повернутись своїми слідами, роблячи перші  кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність криги ударами ніг.

Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

Любителям зимової риболовлі необхідно пам’ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Ополонки одну від одної необхідно пробивати на відстані 5-6 м.

При виході на лід кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500г на іншому.

Кожен хто виходить на лід повинен знати правила рятування потерпілих на льоду

Щоб допомогти людині, яка провалилася під кригу, і не постраждати самому необхідно:

1. Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання  допомоги  впоратись  самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

2. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо вам усе-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на нього і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.

3. Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку. Якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.

4. Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте “швидку медичну  допомогу”, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

Перша допомога при гіпотермії (переохолодженні)

Гіпотермія належить до невідкладних медичних станів. Дотримуйтесь принципів надання першої допомоги і виконайте додатково спеціальні заходи при гіпотермії:

– викличте “швидку медичну допомогу”;

– поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;

– не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;

– будьте надзвичайно уважними при поводженні з потерпілим;

– по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);

– дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватись з середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням з зовні.

Коментарі вимкнені.