Старшокласникам Тернополя розповідають, як виглядає ІТ зсередини
В Тернополі стартував проект Join IT. Його метою є розповісти старшокласникам, в яких напрямках зараз розвивається ІТ-сфера.
Першу лекцію в рамках проекту організували в школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука. На зустріч із представниками Тернопільського ІТ Кластера прийшли учні 9-11 класів.
“Цей проект покликаний поінформувати учнів навчальних закладів про те, що таке ІТ, які тут є спеціальності, і куди взагалі потрібно рухатись, щоб потрапити в цю галузь”, – розповідає представник Тернопільського ІТ Кластера, РМ компанії Onlizer Олександра Козак.
На презентації від проекту JoinIT учнів знайомлять з різними професіями ІТ-галузі. Розповідають, які знання та навички важливі для цих посад, які вимоги ставлять до ІТ-спеціалістів та що потрібно робити вже сьогодні, аби згодом приєднатись до ІТ-галузі.
“Ринок ІТ досить стрімко розвивається. Автоматизація та цифрові технології займають значну частину нашого життя і бізнесу, тому розвитку потребує і ринок підтримки цієї сфери. Це не лише розробка певних програм, але і їх супровід та донесення до кінцевого користувача, а також підтримка життєдіяльності самої ІТ-сфери. Тож все це вимагає постійного розвитку, а, відповідно, і кадрів. Тому ми потребуємо не лише людей, які власне працюють в сфері ІТ, а й тих, хто буде поширювати інформацію про цю галузь та популяризувати її”, – пояснює Олександра Козак.
Зазвичай люди можуть назвати 2-3 професії, пов’язані з ІТ, в той час як їх є більше 40-ка.
“Тож ми розповідаємо про ці професії, пояснюємо, в чому вони полягають і яких навичок потребує кожна з них. Ми хочемо, аби учні вже зараз звернули на них увагу та розвивали їх у собі, щоб з часом стати частиною ІТ-команди”, – додає Олександра Козак.
Судячи з реакції школярів, такі лекції є інформативними, адже дозволяють побачити ІТ-компанію “зсередини” та поставити всі ті питання, які їх цікавлять.
“Завдання нашої школи – аби діти ще під час навчання знайшли улюблену професію, яка допоможе і самореалізуватись, і забезпечувати себе та родину, – коментує директор школи-ліцею Олександр Остапчук. – Тож ми максимально зацікавлені у співпраці з організаціями, які безпосередньо можуть розповісти про свою сферу, зокрема, про ІТ. Чим ця галузь є цікавою, які її особливості. Крім того, є багато професій, які вже за декілька років можуть просто зникнути, тож варто доносити таку інформацію до дітей, аби вони бачили реальні перспективи”.
Як розповів Олександр Отсапчук, інформатику зараз викладають вже з 1-го класу, тож чим раніше школярі дізнаються про можливості ІТ, тим краще.
Зараз проект JoinIT поширюють в школах Тернополя, однак з часом його планують поширити і за межами міста.
“У нас вже є запити навіть з інших ОТГ на проведення таких презентацій в їхніх школах. Тож з часом проект точно будемо розширювати. Адже галузь ІТ має стати відкритою та доступною для всіх охочих спробувати себе в ній”, – пояснює представник Тернопільського ІТ Кластера Юрко Кулик.
Проект відбувається за підтримки управління освіти ТМР, Міністерства освіти та науки України та Асоціації ІТ України. В Тернополі організатором Join IТ є Тернопільський ІТ Кластер.
Зустрічі зі школярами в рамках проекту JoinIT провели вже в трьох школах.
Коментарі вимкнені.