Чим закінчився бурхливий пікет під міськрадою Тернополя

Upiket2

Від ранку під стінами міськради Тернополя – пікет. Кілька десятків підприємців прийшли на сесію, аби відстояти свій маленький бізнес. Так, люди обурені тим, що територію, на якій вони ведуть торгівлю, віддали під інвестиційний проект і вже 1 вересня їм доведеться згорнути бізнес, адже інвестор, згідно з рішенням виконкому, має розпочати будівництво. 

Мова йде про прилеглий до дороги торговий ряд ринку, що на вул. Живова,  між двома зупинками, де більшість магазинів реалізують мобільні телефони.

Люди кажуть, що їх ніхто не попередив про те, що невдовзі їм доведеться «згорнути» свій  бізнес. На якій підставі прийняте це рішення теж невідомо,  адже в  Положенні  про проведення інвестиційних конкурсів сказано, що земельна ділянка необхідна для реалізації інвестиційного проекту надається у визначеному Земельним кодексом порядку, тобто через земельні торги і рішення сесії міської ради. Сесія Тернопільської міської ради будь-яких рішень про вилучення земельної ділянки у КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» та надання її інвестору не приймала.

–  У нас є зараз чинні угоди з КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» до 1 червня 2017 року про оренду приміщень. Проте є рішення виконавчого комітету №562 від 29 червня цього року, яким фактично надається дозвіл на забудову цієї ділянки. Крім цього є ще підписаний інвестиційний договір №33 від 5 липня 2016 року, де вказано, що після завершення будівництва права власності переходять до забудовника, а це, за нашими даними, є фірма, зареєстрована цього року зі статутним фондом 800 грн. Громада не буде від цього проекту отримувати нічого. Місто втрачає 1,4 млн. щорічних надходжень, ми втрачаємо робочі місця, а наші наймані працівники – так само, – каже голова ініціативної групи з боку пікетувальників-підприємців Володимир Гагатко.

Upiket1

Здавалося, що надії на вирішення цього конфлікту немає. Адже виконавчий комітет «в обхід» сесії фактично вирішив долю людей. Проте на бік підприємців стали депутати міськради Тернополя. Зокрема голова фракції ВО «Свобода» Роман Навроцький подав проект рішення, яким вимагав скасувати рішення виконкому. Ініціативу Навроцького підтримали більшістю голосів.

– Ми, як депутати міськради Тернополя, виступаємо гарантом того, що ніхто там нічого не буде будувати, поки люди не дійдуть згоди. Я прекрасно розумію, чому чиновники вирішили піти в обхід сесії  та прийняти це рішення на виконавчому комітеті. Тому сьогодні скасування цього рішення – це  наша маленька перемога,- сказав Роман Навроцький.

Опісля голосування, голови трьох найбільших депутатських фракцій в міськраді Роман Навроцький, Володимир Місько та Андрій Грицишин вийшли до пікетувальників та запевнили в тому, що ніхто не відбере у них робочі місця доти, доки вони, спільно з народними обранцями, не дійдуть спільної позиції з приводу ринку.

Громада подякувала депутатам за розуміння та віддячила аплодисментами. Це, чи не вперше, коли пікетувальники покидали міськраду задоволені та з вигуками «Дякуємо!».

Коментарі вимкнені.