Довжина волосся тернополянки Мар’яни Кравчук – 1 метр і 30 сантиметрів!

Волосся довіряє підстригати лише мамі, відмовилася сушити його феном і не фарбує — таким чином молода мама з Тернополя Мар’яна Кравчук відростила розкішну косу до п`ят і не проти, щоб вона стала ще довшою.

Запустити довге волосся дівчина свідомо вирішила, ще навчаючись у школі. Саме тоді востаннє суттєво підстригалася — до плечей.

— Остання кардинальна стрижка була 15 років тому, — розповіла “Погляду” Мар’яна.У дитинстві любила поспати зранку якнайдовше, і щоб “зекономити” час, збираючись до школи, вкоротила довжину волосся до плечей.  Але з того часу суттєво більше не стриглася, лише підрівнювала кінці.

Підстригати волосся Мар’яна довіряє лише мамі, мовляв її енергетика пришвидшує ріст волосся. До слова, мама і бабуся дівчини свого часу теж мали розкішну довгу косу — генетика спрацювала належно.

— У догляді нічого особливого не використовую — шампунь, бальзам, маски з магазину, — розповіла Мар’яна Кравчук. — Пробувала й народні рецепти, особливо ефективним виявилося полоскання розчином оцту: на 1 л води розводжу столову ложку оцту, яким полощу вимите волосся після маски чи бальзаму. Так волосся сяє здоров`ям і легше розчісується. Насправді боюся особливо експериментувати з доглядом, адже це доволі ризиковано для такої довжини.

На своєму весіллі дівчина відмовилася від фати, було лише трішки зібране зверху розпущене волосся з віночком, аби підкреслити розкіш довжини. Чоловіку Мар’яни дуже подобається її коса й просить за жодних обставин не підстригатися, інакше, жартує, розлюбить.

Щоб заплести косу метр завдовжки, дівчині потрібно всього 5 хвилин, цю зачіску найчастіше робить на щодень. Щоб розчесатися, треба 10-15.

— Сушу волосся лише природнім способом, — ділиться нюансами догляду за волоссям тернополянка. — Принципово не користуюся феном уже багато років. Сушити ним, по-перше, дуже довго — орієнтовно годину, а ще він перегрівається і швидко псується, до того ж негативно впливає на волосся. Вкрай рідко можу дозволити собі мити голову зранку, це буває, коли збираюся на вечірній бенкет. Зазвичай роблю це наніч, до ранку волосся повністю висихає.

— Ніколи не малювала волосся фарбою, хоча хотілося, — зізнається дівчина. — У шкільні роки навіть нанесла тонік темно-синього відтінку, який після змивання несподівано став зеленим. Зачіска була досить екзотичною, хоча мої неформальні однолітки, які себе називали панками, в той час «зацінили» те, що я стала схожою на русалку.

Мар’яна Кравчук має дві вищі освіти — спеціальність психолога здобула в ТНПУ ім. В. Гнатюка, а “Економічну кібернетику” освоїла в ТНТУ ім. І. Пулюя.

— На перший погляд здається, що ці дві професії не поєднуються, — каже тернополянка, —  але в житті вони мені знадобилися, особливо коли працювала у Тернопільській міській громадській організації Центру духовної та психологічної підтримки «Джерела» (тепер це ГО «Джерела громадського здоров’я»). Ця організація займається профілактикою ВІЛ/СНІДу, я була там соціальним робітником, де важливі знання психології людини, а потім мені віддали роботу з документацією, де стали в пригоді знання з 1С бухгалтерії.

Зараз молода мама в декретній відпустці, доглядає за синочком Остапом, якому 2,5 роки.  

Ірина Юрко.

Фото для надані Мар’яною Кравчук.

Коментарі вимкнені.