«Сільська рада нас обікрала!»: громада села Костянтинівка Тернопільського району бореться за склад, який потай у них відібрали

За кошти, виручені від продажу нерухомості, люди хотіли купити іконостас

Ця маленька громада села, де мешкає близько сотні людей, зуміла об’єднати благодійників і побудувати у селі невеличку, але дуже красиву церкву. Можна тільки уявити, скільки зусиль довелося для цього прикласти. Сьогодні ж ці люди йдуть до суду відстоювати права. Боряться не за мільйони – за 52 тисячі гривень. Саме стільки вартує склад, який у 2003 році офіційно передали 19 людям. У 2019 він став власністю жителів сусіднього села.

  • Наше село Костянтинівка – найменше у Тернопільському районі, — розповідає Надія Сапила. — Під час розпаювання люди, які працювали в колгоспі, отримали майнові паї. Один із колгоспних складів у такий спосіб став спільною власністю згідно документів. Однак нещодавно, коли люди прийшли у сільську раду, аби його приватизувати, з’ясувалося, що його вже приватизував жителі сусіднього села – Григорій та Мирослава Балабан.

Вартість цих майнових паїв – 52 590 гривень. Ці кошти селяни після продажу хотіли витратити на новозбудований храм. Маленьке село кілька років власними силами і коштами вихідців з села будувало святиню. Потрібен ще іконостас, внутрішнє оздоблення. Ці гроші дуже б пригодилися.

  • Будівельні роботи, матеріали дуже дорогі, — додає Михайло Балабан . – Тому співвласники складу офірували його на добру духовну справу. Та, на жаль, тепер приходиться відстоювати наші права у суді. Сетрифікати про майнові паї люди мають. Документи всі є. Як таке можна було вчинити – не знаємо. Люди все життя працювали у колгоспі, а  їх майно забрали у них.

Жителі Костянтинівки звернулися до правоохоронців і написали заяву про те, що посадові особи Малоходачківської сільської ради підробили документи, на підставі яких виданий сертифікат про право власності на склад. Справу внесли в реєстр досудових розслідувань. Також у адміністративному суді Тернопільської області оскаржують передачу земельної ділянки, на якій розташований склад, сім’ї Балабан. Адже сама споруда вже приватизована.

У сільській раді людям відповіли, що все зроблене без порушень.

  • Ми щиро сподіваємося, що поліція і судова система допоможуть нам повернути власність людей, – каже жителька Костянтинівки Олександра Пиндус. – Страшно усвідомлювати, як все у нашому світі продається. А сільська рада, яка мала б захищати інтереси людей, навпаки займається махінаціями.

Ми зателефонували до сільського голови села Малий Ходачків, якому підпорядкована Костянтинівка, Володимир Берези. Посадовець сказав, що не коментує ситуацію, адже справу розглядає суд. Саме там і вирішиться ця ситуація.

Погляд

 

 

 

 

Коментарі вимкнені.