У Тернополі сьогодні їздять тільки тролейбуси — водії маршруток бастують

Вулиця Руська у час пік 10 січня 2018 р.

Ранок 10 січня для тернополян без власного транспорту почався з непереливків – на дорогах міста жодної маршрутки.

Перевізники бастують через труднощі в обслуговуванні терміналів, бо не встигають їздити за графіком, поки розраховують пасажирів  різними засобами: готівкою і безготівковим способом. Про те, що не виїдуть у середу на маршрути, водії попереджали пасажирів ще в вівторок.

Невдоволення пасажирів від нововведень з терміналами першим ділом поширилося на водіїв, яких найпершими звинувачували або у відсутності квитків за розрахунок готівкою, або в невідповідності наданих послуг за підвищену недавно вартість проїзду до 5 грн. І цього, кажуть перевізники, їм мало: бастуючи, вимагають підвищення вартості проїзду до 6 гривень.

Тернополяни, які поспішають на роботу чи по інших справах радіють, що бодай тролейбуси сьогодні їздять. “Зірковий час” сьогодні і в таксистів.

Центр міста сьогодні вимушено розвантажений від громадського транспорту.

Тим часом у міській раді Тернополя називають забастовку приватних перевізників “спробою маніпуляції тернополянами”. Чиновники кажуть, що водії маршруток організовували страйк через запровадження у Тернополі європейської моделі функціонування громадського транспорту. Мовляв, їх не влаштовує, що після запровадження електронної системи оплати за проїзд, вони позбавлені можливості «працювати» з готівкою. Адже після повноцінного введення електронної системи оплати за проїзд стане точно відомо, скільки людей з пільгами скористалися громадським транспортом і скільки за це коштів повинна відшкодувати міська рада перевізникам.

“З часу впровадження електронної системи водії вже робили спроби видавати пасажирам інші квитки, аніж ті, які друкуються через електронну систему (валідатор). Таким чином вони не проводили оплату через електронну систему, через що міська рада вже звернулася у контролюючі служби та правоохоронні органи, щоб перевірити діяльність усіх перевізників міста”, — йдеться у повідомленні на офіційному сайті міської ради.

 Коли закінчиться протест приватних перевізників у Тернополі, наразі невідомо.

Коментарі вимкнені.