Як змінилася за літо Тернопільська школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука

Олександр Миколайович Остапчук.

Перш, ніж оглянути навчальний заклад після літнього ремонту, “Погляд” поцікавився в директора Тернопільської школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука Олександра Остапчука, що нового тут з 1 вересня буде у процесі навчання.

Класний керівник – лише на рік

– Вперше класного керівника призначатимемо лише на один рік, – розповів Олександр Миколайович. – Таку практику застосуємо спочатку у п’ятих класах, а в наступні роки, можливо, й в інших. Це спрямовано, між іншим, і на якісну конкуренцію серед класних керівників. Життя – змінне, тому слід привчати і дітей до змін.

Компетенцію призначати класного керівника має директор школи. За класне керівництво до зарплати вчителі мають додаткові 20% доплати.

Другий нюанс, який стосується змін у школі-ліцеї №6, – навчання по триместрах: через кожні 5 тижнів тут будуть канікули.

– Це дозволить рівномірно розподілити навантаження на дітей, – коментує директор. – Так вже працюють у багатьох українських школах. Зокрема у Бердичеві, де по триместрах вчаться вже більше 5 років, помітили, що завдяки такій системі у них майже немає карантинів, відтак школярі менше хворіють.

Інсталяція-вітання першокласникам.

Колектив школи суттєво збільшився

Порівняно з минулим роком, у школі-ліцеї №6 ім. Н. Яремчука суттєво зросла кількість учнів – орієнтовно на 100 осіб. Тут цьогоріч відкрили ще один, уже четвертий, перший клас. Навчальний заклад змушений працювати у дві зміни, аби всі охочі могли тут вчитися. Загалом на 2018-2019 навчальний рік тут уже зарахували 134 першокласники, усіх – 1180 учнів.

Кабінет англійської мови і клас театрального мистецтва тепер виглядає так.

Поки учні відпочивали

Відтак ми попросили директора провести нам екскурсію навчальним закладом, аби побачити, що тут встигли зробити за три місяці літа.

– Ми встигаємо за літо провести і поточний, і капітальний ремонти, адже маємо вдосталь часу – школа-ліцей не є пунктом ЗНО, – зазначив Олександр Остапчук. – За допомогою міського бюджету, батьків і спонсорів цього літа ми зробили багато. Бо, як би там не було, гарно оформлена школа додає позитиву до навчання. Зокрема чотири класні кімнати зробили зовсім по-новому. Повністю переобладнали комп’ютерний клас – за допомогою фірми, яка з нами співпрацює: постачає нам комп’ютери, якими наші школярі і ліцеїсти користуються до 15:00 години, після цього фірма орендує це приміщення до 20:00, в цей час тут навчають комп’ютерної грамотності дітей з усього міста. У доступі в цьому класі є 14 комп’ютерів, великий телевізор.  Цього року наші партнери зробили своїм коштом капітальний ремонт класу, стіни обдерли аж до штукатурки, пошпаклювали, стильно пофарбували, завезли нові меблі.

Оновлений комп`ютерний клас.

Новий вигляд тепер має і спортивний зал, який зазнав влітку капітального ремонту. На вікнах замінили металеві решітки, встановили нові баскетбольні щити. Довели до ладу стелю, стіни, підлогу.

Спортивний зал — на четвертому поверсі з панорамою на центр міста. А ще для занять спортом на подвір`ї школи-ліцею є стадіон з вуличними тренажерами.

Повністю переробили кабінет трудового навчання для дівчаток. Встановили тут нові жалюзі. “Коли комусь кажеш про жалюзі, вони спершу думають: “та це ж дрібничка!” А вони на три вікна коштують 3800 грн – доволі немалі гроші для шкільного бюджету”, – коментує директор.

Комфортно буде і педагогам з нового навчального року – в учительській теж був ремонт. Її позбавили неактуальних стендів, які вже нікому не цікаві. Замість них будуть дошки з коркового дерева із змінними повідомленнями та оголошеннями, а ще – “кінострічка” з цікавих подій за попередні роки.

Шафки для речей учнів купують батьки з можливістю продажу, коли вони вже не будуть потрібні. Одна така вартує 1000 грн.

Сходову клітку знизу до верху перефарбували у цікаві перехідні кольори.

Музейна кімната Назарія Яремчука, патрона цього навчального закладу, теж з косметичним оновленням після літа.

Днями розпочнеться ремонт подвір’я школи, тут встановлюватимуть бруківку перед входом. Поки що грошей вистачає на 1/3 робіт – 200 тис грн з бюджету міста. Повністю завершити подвір`я планують у наступні роки.

– Уже багато років поспіль наші вчителі не залучені до ремонтних робіт, – каже директор. – Виняток може бути, коли йдеться про некваліфіковане фарбування. Решту робіт розподіляє заступник директора із господарської роботи між техперсоналом і найманими працівниками. Батьки допомагають не тільки грішми, а є й такі, що самі наймають бригаду робітників і спільно працюють з ними.

У цій школі з почуттям гумору все гаразд:)

Останнє запитання: чи були в директора канікули влітку?

– У цьому питанні я “в мінусах”, – з усмішкою каже Олександр Миколайович. – Загалом у відпустці я був 8 днів, і то тому, що мене запросили до участі в Всеукраїнському фестивалі “Перспектива” в Одесі. З економічної точки зору пощастило з цим, бо дорогу і проживання оплатили організатори фестивалю. Впродовж тих восьми днів по три години в день я читав лекції, а решту часу відпочивав на морі.

Цікаве рішення: віконце для підглядання у дверях класної кімнати. З класу не видно, чи сюди хтось дивиться й, відповідно, учні чи вчитель не відволікаються від уроку.

Анонс

Новий навчальний рік Тернопільська школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука розпочне в останній день літа, у п`ятницю 31 серпня:

Учнів 2-7 класів запрошують до «Родинного вогнища в Кутківецькому лісі». Початок о 10.00 год. Окрім іншого, відбудуться змагання з вправ: стійка на голові та «шпагат». Тривалість дійства: два уроки.

Для 8-11 класів 31 серпня проведуть «Першовересневу вечірку в шкільному дворику». Початок о 19.00 год. Тривалість дійства: два уроки.
Форма одягу: довільна, але охайна.

Для першокласників святкове дійство відбудеться 3 вересня о 9.00 год. біля центрального входу в школу.

Підготувала Ірина Юрко.

У школи є кредо.
Навіть таке!
Тут намагаються корисно використовувати кожен клаптик простору.
Підвіконня, які “розмовляють”.
Фотозона.
Заперечити – нічого.
“Якщо щось – заходьте”, — написано на дверях до кабінету директора.
У цокольному приміщенні організували місце для гри в теніс.
Справжнє криве дзеркало.
Найкращі учні.
Телевізор цього року будуть використовувати, як і у Тернопільській школі №28, саме звідси запозичать програмне забезпечення. Тут буде відображено дату, прогноз погоди, скільки хвилин залишилося до завершення уроку. Також повідомлятиметься про дні народження учнів, вчителів, працівників школи, відомих українців.
За рекордний час зав`язування шнурівок плоскогубцями можна отримати 100 грн.
Вбиральня.
На підлозі — сліди для руханки на перерві.
Дошка для малювання у коридорі.
Скоро коридори будуть заповнені щасливими учнями…
Поруч зі спортзалом — клас розумових ігор.
Кабінет хімії.
У кабінеті хімії.
Друзі школи-ліцею №6.
Ненав`язливий урок. У стовпчики посередині потрапляє більше монеток, ніж обабіч. Якщо монеток буде багато, вони сформують стовпчики, форма яких нагадує дзвін. Це — так званий розподіл Гауса.

Коментарі вимкнені.