“Через тернопільську суддю Чепенюк, яка поновлює на роботі некомпетентних, на реформі поліції можна ставити хрест”, – Ігор Василів

sud111

Вчора, 5 жовтня, в Тернопільському окружному адміністративному суді відбулося слухання справи щодо поновлення на роботі екс-виконуючого обов’язки начальника Тернопільського відділу поліції Олега Турлая, якого атестаційна комісія Міністерства внутрішніх справ визнала не компетентним у своїх обов’язках і рекомендувала до звільнення.

Справу вела суддя Ольга Володимирівна Чепенюк – відома прихильниця колишніх міліціянтів, що не пройшли переатестацію, яка й повертає їх на роботу. Ймовірно, вчора поновила б на роботі і Олега Турлая, якби не непрохані гості – представники тернопільського осередку Всеукраїнського об’єднання “Автомайдан” та “Самооборони майдану”. Зокрема, як свідок на суді виступив Ігор Василів – член атестаційної комісії, яка й звільнила Турлая, голова тернопільського осередку ВО “Автомайдан”.

– Ми думали Турлай поїде судитися в Київ, оскільки там засідала апеляційна комісія, – каже Ігор Василів. – Благо, наші люди моніторять ситуацію, і з’ясували, що суд – у Тернополі. Відповідачем на суді, чомусь, виступило головне управління національної поліції в Тернопільській області, яке не є суб’єктом атестації. Наказ на звільнення подано на основі рішення атестаційної комісії. Олег Турлай проходив атестацію в нашій комісії, тому його результати знаю добре – під час тестування він набрав дуже низький бал, у відповідь на поставлені запитання або мовчав, або відповідав неправильно. Він був звільнений одноголосно – шість з шести членів атестаційної комісії визнали Турлая таким, що не відповідає делегованим обов’язкам. Тут важливо зазначити, що все життя Олег Турлай працював ДАІшником і лише недавно призначений оперативником. Якби він атестувався на посаду в управління превентивної діяльності (колишнє ДАІ), то б і відподав на питання комісії правильно, адже мав у цьому досвід. Але ж ні — хотів бути начальником і все тут. Після моїх свідчень, суддя кілька разів запитала мене, чи ми звільнили Турлая тільки через те, що він не знав законів. Відповісти на це саме питання мене провокувала і представниця Турлая. Мовляв, атестаційна комісія не врахувала заслуг правоохоронця перед батьківщиною. Громадські активісти не ставили питань щодо законодавства взагалі, така ініціатива була з боку представників Міністерства внутрішніх справ. Також додам, що Олег Турлай навіть не мав права подавати скаргу в апеляційну комісію щодо поновлення на роботі через свій надто низький бал в оцінюванні професійних знань, він не міг бути навіть просто понижений на посаді – лише звільнений. Як і начальники Чортківської і Бережанської поліції, звільнені за незнання законодавства. Що “цікаво”, один з них суд уже виграв.

Після свідчень громадських активістів суддя Чепенюк раптом вирішила взяти перерву у справі до 18 жовтня ц.р.

– Громадські активісти, які брали участь в атестаційних комісіях, готові брати участь у судових процесах, тільки не слід думати, що це наша робота, – каже Ігор Василів. – Якщо такі “правоохоронці” поновлюватимуться на роботі, на реформі поліції можна ставити хрест. Хто візьме на себе відповідальність, коли повториться випадок на кшталт “Борщівської стрілянини”? Може, суддя Чепенюк, яка поновлює на роботі некомпетентних? Особисто до Олега Турлая, як до людини, в мене немає претензій, навіть казав йому, що ж нормальний пацан! Але варто розуміти: нема в поліції такої посади – “нормальний пацан”.

 

Коментарі вимкнені.