Табачник заборонив тернопільським вчителям використовувати незатверджений підручник

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник наголошує, що учні шкіл повинні вивчати історію України за підручниками, затвердженими МОН.

Про це він заявив на прес-конференції, коментуючи ситуацію, що в деяких областях такі розділи історії України, як Голодомор 1932-1933 років та діяльність Української повстанської армії, викладаються не за програмою Міносвіти, повідомляє УНІАН.

“Навчатися діти в державних і недержавних середніх загальноосвітніх закладах мають право лише за тими підручниками і посібниками, які відповідно пройшли педагогічну, психологічну та фахову експертизу Міністерства освіти і Національної академії педагогічних наук. Все інше – грубе, кричуще порушення закону”, – сказав Табачник.

На його думку, будь-хто має право читати книги, які йому до вподоби, але у школі учні повинні навчатися за затвердженими Міносвіти підручниками: “Для тих, хто намагається калічити дітей навколо своїх політичних забаганок, то повинні розуміти і батьки, і місцеві органи влади, що буде перевіряти їх навчальна інспекція відповідно до плану”, – резюмував міністр.

Нагадаємо, в серпні у Львові презентували посібник “Історія України. Матеріали для учнів 10-11 класів”. Було представлено також і посібник з історії для п’ятого класу, який вже замовляють у регіонах – Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській, Полтавській областях та ін.

Міністерство освіти і науки України заборонили використовувати цей підручник у школах.

Коментарі вимкнені.