Тернопіль ініціюватиме референдум?

45 депутатів тернопільської міської ради підтримали проект рішення “Про виконання нормативних документів Президента України та Кабінету Міністрів України”. Але після голосування було висунуто ще й пропозицію про проведення референдуму.

Перед голосуванням депутат Наталія Карпишин (НУ) просила слова, аби обговорити даний проект рішення. Та міський голова заперечив їй, мовляв обговорюватимуть після голосування. Депутати також обурювалися. Казали, що це мабуть хтось з регіоналів просить зараз слова, аби завадити голосуванню.

Тому відбулося голосування і міська рада вирішила:

– відмовитися від виконання злочинних наказів, указів, постанов та ін. Президента України, Кабінету Міністрів України, які порушують права людини та громадянські свободи.

– закликати правоохорнців та військовослужбовців не виконувати злочинні накази.

– вимагати від правоохоронців припинення насильства до мирних демонстрантів.

– направити дане рішення Президенту України, КабМіну, Генпрокуратурі, МВС, СБУ, Генштабу Збройних сил та їх стрктурним підрозділам дислокованим в м.Тернополі.

Контролюватиме виконання даного рішення постійна комісія міської ради з питань місцевого самоврядування.

Після того, як 45 депутатів одноголосно проголосували за прийняття такого рішення, депутат НУ Наталія Карпишин запропонувала:

– Я хотіла б обговорити цей проект рішення, яке ми сьогодні вже прийняли на цій сесії. Звичайно, я його підтримую. Але на мою думку, тернопільська міська рада має прийняти більш конкретні і чіткі дії в даній ситуації. Так як ми є легітимна представницька влада в регіонах, представники своїх виборців, то ми повинні зайняти більш конкретну позицію. Оскільки дані методи боротьби не дають результату. Окрім того є стаття Конституції, що джерелом влади є народ і йому вирішувати – чи в Європу, чи в Азію. Тому є така пропозиція – звернутися до найвищих представницьких органів влади на Західній Україні, на Східній Україні, провести референдум. Люди мають сказати своє слово. Тому що цей проект, який ми сьогодні проголосували, про невиконання злочинних наказів… завтра почнуться арешти.

Сергій Надал відповів, що міська рада обов’язково підготує відповідне звернення про оголошення референдуму.

Нагадаємо, відома журналістка, учасниця руху “Стоп цензурі” Наталія Соколенко стверджує, що “заклики провести зараз референдум – це прояв або необізнаності, або підлості”. 

– Якщо проводити референдум за чинним Законом “Про всеукраїнський референдум”, влада нас ошукає. Цей закон ухвалено в останній день роботи попереднього складу Верховної Ради – чужими картками, не розглянули жодну із тисячі поправок, поданих профільним комітетом та й голосували не за той текст, що був ухвалений у першому читанні. Те, що ухвалили – це жах! Закон написаний для однієї людини – задля збереження влади, – пише Наталія Соколенко на “Українській правді”.

Довідка:

Референдум (від лат. referendum — те, що має бути повідомле­ним) — це прийняття рішень з найважливіших питань державного та громадського життя громадянами України шляхом голосування.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд” 

-1 thoughts on “Тернопіль ініціюватиме референдум?

  • 13:30 | 11.12.2013 о 13:30
    Permalink

    Все правильно. Пора вже робити неможливе і народу не потрібно питати чи проводити йому референдум. Злодії написали закони під себе і диктують всьому народу. Народ має диктувати умови. А органи місцевого самоврядування дійно мають владу і мають подумати як проводити референдум на місцях. А Тернопільска міська влада гнила і схвалює якісь смішні рішення в такий час.

Коментарі вимкнені.