Тернопіль: історична зустріч францисканців двох обрядів

Зустріч вищих францисканських настоятелів відбулася у Тернополі 6 листопада у монастирі Різдва Пресвятої Богородиці.

Така зустріч відбулася вперше. І як кажуть брати-францисканці, її можна назвати історичною. Під час неї започатковано організовану співпрацю на офіційному рівні між францисканцями, яких єднає спільна духовність і спільна історія.

На зустрічі були присутні Провінціал францисканської Провінції Св. Архангела Михаїла (РКЦ) – о. Доброслав Копистеринський OFM, кустош кустодії  в Україні та Росії (РКЦ) – о. Григорій Романович OFM cap. настоятель делегатури в Україні (РКЦ) – о. Едвард Кава OFM conv. та протоігумен  Фундації Всіх Святих Серафимського Чину (УГКЦ) – о. Іван Канти Пєхота OFM.

Вищий Настоятель Ордену Братів Менших конвентуальних в Україні о. Едвард Кава OFM Conv, розповів CREDO про зустріч та теми, які на ній піднімалися:

«Поштовхом до нашої зустрічі була Асамблея богопосвячених осіб обох обрядів, котра відбулася у вересні на стадіоні «Арена-Львів». Але тоді ми зустрілися в неофіційних обставинах і це радше були дружні бесіди, тому ми домовилися зустрітися вже у тіснішому францисканському колі. Отже, нашу зустріч в Тернополі можна назвати першою в історії Церкви в Україні офіційною зустріччю настоятелів францисканських орденів обох обрядів.

Метою зустрічі було узгодити нашу діяльність. Адже всі ми над чимось працюємо, розвиваємо якісь напрямки душпастирської діяльності, ведемо служіння для різноманітних груп і т.д.  Якщо між Францисканськими Орденами латинського обряду співпраця налагоджена дуже добре, то наші контакти із Братами Меншими Східного обряду мають більш особистий і приватний характер і не мають нінащо впливу і ця зустріч мала слугувати початком організованої співпраці на офіційному рівні, адже нас єднає спільна духовність і ми маємо спільну історію.

Тому ми вирішили співпрацювати у видавничій справі, організовувати по мірі можливостей спільні реколекції, готувати формаційні матеріали, намітили душпастирські плани – наприклад праця з молоддю, з бездомними, бідними,хворими. В ході зустрічі ми намагалися обговорити всі теми, які є для нас важливими у плані майбутнього розвитку. Акцентували найбільше на тому, щоб об’єднати зусилля, щоб не робити всім те саме, а доповнювати взаємно свою працю.

Ми прийняли спільне рішення зустрічатися два рази на рік. Це допоможе нам постійно тримати руку на пульсі нашої діяльності, обмінюватися здобутками та працювати над покращенням співпраці і вирішенням проблем, що будуть виникати.»

Джерело: CREDO

Коментарі вимкнені.