Завтра Тернопіль перейме всеукраїнську естафету від Луцька

7 лютого об 11 годині в обласному краєзнавчому музеї тернополяни зможуть долучитися до всеукраїнської естафети – вишиття рушника до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Ця всеукраїнська акція стартувала 28 листопада минулого року в селі Шевченкове Черкаської області. Її ініціатором та організатором став президент благодійного фонду “Український рушник” Микола Степаненко. Цей рушник стане величним національним символом, обов’язковим атрибутом всіх урочистих заходів до 200-річчя від дня народження Кобзаря.

На полотні будуть відтворення візерунки тих регіонів і місць, де бував Тарас Шевченко. Нагадаємо, що в нашому краї Кобзар відвідав Почаїв, Кременець, Вишнівець та інші місця. Вишивані елементи Тернопілля будуть відтворені на рушнику. Головним лейтмотивом вишиваного полотна є слова Тараса Шевченка: “Обнімітеся ж, брати мої. Молю вас, благаю!”. Вони сьогодні вкрай важливі і актуальні.

Естафету вишиття тернополяни отримали від Луцька. Уже 15 лютого роботу над його створенням продовжать у Вільнюсі. Завершення акції планується в Українському домі в Києві. Рушник згодом зберігатиметься в благодійному фонді “Український рушник”. Він матиме багато копій, тому кожен бажаючий зможе замовити собі меншу чи більшу копію.

 Тернопіль Вечірній

Коментарі вимкнені.