Тернопіль починає “освоювати” 37 мільйонів доларів?

Модернізація систем водопостачання та водовідведення розпочнеться у Тернополі поетапно починаючи з 2015 року. На втілення цього проекту Світовий банк та Фонд чистих технологій надають кредит КП «Тернопільводоканал» у сумі 36 688 998 дол. США з терміном погашення 20 та 18 років відповідно.

За словами міського голови Сергія Надала, незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, все-таки вдалося розпочати реалізацію проекту, завдяки якому вода у кранах тернополян буде якіснішою за усіма показниками.

«Загалом реалізація програми запланована з 2015 до 2021 років та включає модернізацію та реконструкцію об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства Тернополя з використанням сучасних технологій, – розповідає Сергій Надал. – Оцінюючи технічні можливості проведення робіт, ми готуємося у місті реалізувати цей проект за 3-4 роки».

Основні заходи, на які будуть спрямовані кошти – це будівництво фільтрувальної станції, мереж водопроводу, каналізації, заміну системи знезараження, реконструкцію системи електричного живлення і т.д. Також буде проведена реконструкція каналізаційних очисних споруд, модернізація водозаборів та насосних станцій.

«У рамках цього проекту також заплановане оснащення засобами загальнобудинкового обліку у кількості 559 штук у багатоквартирних житлових будинках Тернополя, що забезпечить зменшення втрат води всередині будинків, – додає Сергій Надал. – Звичайно, що також буде обладнана лабораторія питної води, яка забезпечить реалізацію вимог Директив Європейського Союзу щодо належного контролю за якістю питної води та стічних вод».

Директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма розповідає, що на підприємстві із проектом співпрацюють фахівці, які проходять спеціальні навчання від Світового банку. Також уже напрацьовані технічні завдання, розроблена тендерна документація.

«Увесь проект побудований так, що гроші, виділені Світовим банком, не будуть потрапляти на рахунки підприємства, – розповідає Володимир Кузьма. – Світовий банк буде перераховувати гроші Міністерству фінансів, а вони уже будуть оплачувати за закуплене обладнання чи виконані роботи. Зазначу, що гарантом повернення кредитних коштів виступало Міністерство фінансів та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг».

Коментарі вимкнені.