Тернопіль скоро зроблять зразком по утилізації сміття

Україна вийшла на фінішну пряму для вирішення проблеми утилізації сміття. Про це заявив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів у зв’язку з рішенням уряду затвердити ТЕО Національного проекту «Чисте місто».

«Уряд відкрив «зелене світло» для створення індустрії сміттєпереробки. 10 нових комплексів, у різних регіонах України, з глибиною переробки понад 50% складуть основу нової  індустрії України та будуть слугувати прикладом для втілення Національного проекту в інших регіонах країни, – сказав Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

Національний проект «Чисте місто» реалізовуватиметься у 10 пілотних містах, визначених в ТЕО. Потужність переробки в цих містах становитиме: Київ та Харків – 300 тис. тон ТПВ на рік, Дніпропетровськ – 200 тис. тон ТПВ на рік, Чернівці, Суми, Полтава, Хмельницький, Кіровоград, Тернопіль та Вінниця – 100 тис. тон ТПВ на рік кожен.

За словами Каськіва, проблема сміттєзвалищ в Україні вже зараз створює загрозу не лише здоров’ю, а й життю людей. «Зараз ми зробили ключовий  крок до вирішення проблеми утилізації сміття в Україні та створення нової індустрії, яка здатна залучити в Україну до 400 мільйонів євро приватних коштів у вигляді інвестицій, створити близько 2 тисяч робочих місць і щорічно утилізовувати понад 1,5 мільйонів тонн сміття».

«На цей час у країні повністю відсутня галузь сміттєпереробки, діють лише 2 сміттєспалювальні заводи побудовані у 80-ті рр.». – підкреслив Голова Держінвестпроекту В. Каськів.

Щодо статистичних даних, то за словами керівника Національного проекту «Чисте місто» Богдана Баласиновича, ситуація близька до катастрофічної.

«В питанні поводження з відходами немає часу для роздумів, потрібно діяти вже зараз. Склалася катастрофічна ситуація, оскільки для вирішення проблеми утилізації твердих побутових відходів роками нічого не робилося. Для порівняння: сьогодні в Україні з населенням 46 мільйонів  – понад  4500 офіційних полігонів та в декілька раз більше неофіційних. Тоді як на всю Німеччину з населенням 82 млн. – всього 162 полігони ТПВ. Різниця очевидна», – зазначив Баласинович.

За результатами затвердженого ТЕО загальна розрахункова вартість проекту становитиме 435 млн євро, термін будівництва: 2 роки. Реалізація проекту створить близько 2000 робочих місць по всі країні.

До цього часу в Україні єдиним способом вирішення проблеми сміття є захоронення на полігонах, які, в переважній більшості створюють хімічні сполуки смертельно небезпечні для життя людини та масово отруюють підземні води. В результаті – 4,5% території України сьогодні вкриті сміттям, яке постійно виділяє токсини!

Коментарі вимкнені.