Павло Лосик розповів «всю правду» про те, як і чому в’язні Копичинецької виправної колонії різали собі вени

На шостому пленарному засіданні 43 сесії обласної ради начальник управління Державної пенітенціарної служби в Тернопільській області розказав «всю правду» про те, як і чому в’язні Копичинецької виправної колонії №112 різали собі вени.
За словами П.Лосика, у Копичинецькій колонії відбувають термін покарання за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Зараз у виправному закладі 972 чоловіки, чверть з них «сидить» за вбивство, інші – за зґвалтування, бандитизм, грабунки тощо. Середній вік засуджених – 20-30 років, пенсіонерів усього 12. Забезпечені роботою лише 40% засуджених.
– Що сталося насправді? – мовив очільник пенітенціарної служби. – Нічого. «Робоча» ситуація. Згідно з графіком Державної пенітенціарної служби, щороку Житомирський спецназ проводить на території колонії тактичні навчання. Першого дня «спецназівці» вчилися вилучати заборонені предмети, наступного – обшукували ДІЗО (дисциплінарний ізолятор, – прим. авт.) – місце, де перебувають злісні порушники тюремного режиму. Коли «спецназівці» зайшли на поріг ДІЗО, четверо в’язнів порізали собі вени лезом для бриття. Так, до одного з них застосували силу, але в розумних межах.

Ці люди, додає Павло Лосик, вважають себе «блатними» і не просто не хочуть коритися загальнотюремному режиму, а прагнуть керувати установою.

Інформація стала «надбанням громадськості» завдяки тому, що засуджені всупереч закону мають мобільні телефони. Наступного дня в колонію прибули троє представників Уповноваженого з прав людини в Україні і правозахисник. Наразі за цим фактом обласна прокуратура проводить перевірку.

Начальник управління Державної пенітенціарної служби в Тернопільській області називає Копичинецьку колонію зразковою (щодня там грає оркестр, а годують засуджених краще, ніж в армії) і запрошує депутатів відвідати заклад.

 

Коментарі вимкнені.