Тернопільська міська рада за допомогою податкової відмиває мільйони гривень?

В Тернополі десятки комунальних підприємств створених міською радою. Частина цих організацій працює з мільонними сумами, інші отримують комунальну землю гектарами. Ми вирішили розповісти тернополянам скільки заробляють такі комунальні підприємства.

Таке поцікавлення не підрахунок чужих коштів. Все просто: комунальні підприємства зобов’язані 30% чистого прибутку перераховувати міському бюджету. Декілька років тому платили 50%, але міська рада зменшила навантаження. Ми власне й хотіли дізнатися скільки в гривнях тих 30% і чи бува ці суми не в рази менші від можливого прибутку, приміро з продажі земель (КП дали більше 40 гектарів землі, а це за най, най, найскромнішими підрахунками – більше 110 мільйонів гривень). Особливо цікаво дізнатися ще й тому, що частину підприємств очолюють люди близькі до міського голови та бізнес-структур)….

Проте як і сподівались (нашу міську владу ми вже добре знаєм) мерія приховує цю інформацію. Таким же чином запрацювала й об’єднана державна податкова інспекція головного управління Міндоходів в області.

Якщо в міській раді просто затягнули час і перекинули запит іншим, то податківці умудрились в своїй відмові послатися на норму закону, яка регулює питання національної безпеки, територіальної цілісності, громадського порядку та ін.

Все по порядку.

Отож з запитом на отримання інформації, щодо розмірів відрахуваннь до міського бюджету від прибутку декількох (конкретних) комунальних підприємств за 2009-2014 рік (по кожному році) звернулися на ім’я міського голови Сергія Надала. У відповідь отримали відписку де розповіли про те, що згідно Податкового кодексу України та постанови КМУ контроль за справляння цього податку (так назвали ці відрахування – авт) покладено на органи податкової служби. Дивне пояснення адже ми питали не про контроль, а конктретні суми, які отримало місто. В тій же відписці, яка підписана не самим Надалом, а його заступником Вікторією Остапчук, повідомили що наш запит направили в Тернопільську ОДПІ. Довго чекати відповіді від податківців, до речі і сам Сергій Надал в колишньому високопосадовець податкового органу, не довелось. Відповідь прийшла на двох аркушах де нам пояснювали чому не нададуть запитуваної інформації. Одна з основних норма закону, якою мотивують приховування інформації та відносять її до категорії “з обмеженим доступом” ч. 2 ст. 6 ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.

Так ось в самій частині 2 статті 6 цього закону вказано:

2. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Хоча з підпунктом 2 я б погодився. Розголошення нформації про реальні відрахування до міського бюджету таки може завдати істотної шкоди (посміхаюсь)…. Але як пише закон повинна бути сукупність усіх трьох пересторог. Яким боком податківці загнали в цю норму комунальні підприємства та їхні відрахування в бюджет ми запитаємо в прокуратури. Туди скаржитись будемо а приховування інформацією як міською радою так і податковою.

До речі відповідь від ОДПІ ГУ Міндоходів в області підписана начальником Петром Якимчуком.

Ілюзія про те, що революція щось змінила, є хіба в словах політиків та палких промовах високопосадовців. Там де питання стосуються великих грошей та інтересів людей при владі діють ті ж самі “розклади”, що й раніше… Продовження буде!

Андрій Шкула, 20 хвилин

Коментарі вимкнені.